روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
جابجایی ۸ روستای آذربایجان شرقی

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی گفت: ۸ روستا در شهرستان های این استان برای جلوگیری از آسیب در برابر حوادث طبیعی از جمله زلزله و رانش زمین جابجا می شود.
حافظ باباپور، در گفت و گو با خبر نگاران افزود: این روستاها شامل هلان صفرعلی و قشلاق ذاخر در بخش های هوراند و مرکزی اهر، آیقرچمن سفلی در بخش مرکزی بستان آباد و ارذین در بخش منجوان خداآفرین است.
وی اضافه کرد: روستای خلخال در بخش مرکزی مرند و روستاهای ممان و قواق عمولر در بخش مرکزی میانه و کوسه صفر در بخش سراجوی مراغه هم جزو روستایی هستند که جابجا می شوند.
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی با بیان اینکه حدود ۴۱۴ خانوار با یک هزار و ۳۱۵ جمعیت در این روستاها زندگی می کنند، یادآوری کرد: جابجایی این روستاها در کارگروه تخصصی تصویب شده بود و روز گذشته نیز در جلسه شورای برنامه ریزی استان تصویب شد.
باباپور، ادامه داد: روستاهای هلان صفرعلی اهر و ممان میانه به علت قرارگیری در مخزن سدهای عمارت و شهریار، روستای قواق عمولر به علت احیا در محل جدید و بقیه روستاها به علت خطر ریزش سنگ و سقوط تخته سنگ، فقدان دسترسی در فصول بارندگی، بالا بودن آب های زیرزمین و سیل گیری جابجا می شود.
وی گفت: جابجایی این روستاها علاوه بر جلوگیری از خسارت های مالی و جانی در مواقع بروز بلایای طبیعی موجب ارایه خدمات بهتر به ساکنان این روستاها می شود.
براساس نتایج سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۰ حدود ۳۰ درصد از جمعیت سه میلیون و ۷۰۰ هزار نفری استان آذربایجان شرقی در روستاها زندگی می کنند.
براساس اطلاعات استخراج شده از همین سرشماری از یک میلیون و ۲۱ هزار واحد مسکونی استان ۲۸۳ هزار واحد در نقاط روستایی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز