روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 154
  • 659
  • 1,437,715
جامه علم و حلم بر قامت آذربایجان

انتشار خبر “دکتر محمدرضا پورمحمدی رئیس وقت دانشگاه تبریز به عنوان استاندار جدید آذربایجان معرفی شد” نه تنها با استقبال وصف ناپذیری در فضای مجازی مواجه شد بلکه امید را در دل بسیاری از مردم ، مدیران و بزرگان استان زنده کرد.
تحلیلگران بر این باورند ، در دوران ریاست دکتر پورمحمدی بر دانشگاه تبریز این مرکز بزرگ علمی ایران پله های ترقی را در عرصه داخلی و بین المللی به سرعت پیمود و آرام ترین روزهای خود را سپری کرد و از تنش های اصطکاک زای سیاسی فاصله گرفت.بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه تبریز مدعی اند پورمحمدی آن چنان بر قلبها مدیریت می کرد که از وی به‌ عنوان پدر معنوی دانشجویان نام برده می شد.
برخی از اساتید مدعی اند ، درب اتاق وی هیچگاه به روی دانشجویان و هیات علمی و کارکنان دانشگاه تبریز بسته نشد و چراغ اتاقش زودتر از همه روشن بود و تا دیروقت خاموش نمی شد و توسعه علمی و انتخاب مدیران توانمند دانشگاهی فارغ از هر گونه گرایش سیاسی بر همه امور مقدم بود و جلسه های دیدارهای عمومی وی و مدیران با دانشجویان در مسجد دانشگاه برای حل مشکلات و باز کردن گره ها همیشه برقرار بود.
برخی از صاحبان صنعت و تولید استان می گویند در دوران ریاست دکتر محمد رضا پورمحمدی، پای پژوهشگران و صنعتگران به دانشگاه تبریز باز شد و دولت روحانی با انتخاب وی به سمت استاندار امید را به ما بازگرداند.
همچنین برخی از مدیران استانی و شهری در گفتگوهای مجزا ضمن ابراز خرسندی از چنین تصمیمی می گویند به طور مرتب در اتاق ایشان حضور داشتند و از تعامل کم نظیر با دانشگاه تبریز سخن می گفتند.
به گفته کارشناسان وزارت علوم ، دیپلماسی علمی در دستور کار دکتر پورمحمدی بود و رییس یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور در نشستهای بین المللی از همه لحاظ یک سر و گردن بالاتر بود و لبخند همیشگی، سخنرانیهای علمی و رفتارهای سطح بالا و ظاهری شیک و آراسته نمونه ای از یک نماینده کشور متمدن و تاریخ ساز بود که به رخ همه کشیده می شد.
برخی از اعضا گروه ها و تشکل های سیاسی دانشجویی و استانی از طیفهای مختلف سیاسی و تنی چند از علمای شناخته شده روحانی ، وکلای دادگستری ، هنرمندان و قلم به دستان سرشناس تبریزی در گفتگوهای تلفنی با ساقی آذربایجان از این انتخاب استقبال کرده و مدعی شدند فصل همدلی در آذربایجان شرقی بار دیگر پس از انتخاب حجت السلام آل هاشم به عنوان نماینده رهبر انقلاب در استان فرا خواهد رسید و دولت تدبیر و امید روحانی با انتصاب یک چهره دانشگاهی و مردمی که متقی و مومن، پاکدست و پاسخگو است عیدی بزرگی به مردم داد. ادامه در صفحه ۳ …

لازم به یادآوری است؛ محمدرضا پورمحمدی ،در سال ۱۳۳۷ در تبریز به دنیا آمد و پس از اتمام دوران تحصیلی ابتدایی و و متوسطه در سال ۱۳۵۶ وارد دانشگاه تبریز شد و دوره کارشناسی خود را در رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری در سال ۱۳۶۳ به پایان رساند و در سال ۱۳۶۵ با استفاده از بورسیه تحصیل عازم کشور انگلستان شد و فوق لیسانس و دکترای خود را در رشته برنامه ریزی شهری در دانشگاه کاردیف اخذ کرد و پس از اتمام تحصیلات در سال ۱۳۶۹ به ایران بازگشت و در دانشگاه تبریز شروع به کار نمود.
وی بین سال های ۱۳۷۰ و ۱۳۸۴ در سمت های رییس دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، معاون دانشجویی و فرهنگی ، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و رییس دانشگاه تبریز مشغول به کار بود.
وی در دوران دانشجویی در داخل و خارج از کشور در تشکل های اسلامی فعالیت موثر داشت و در دوران جنگ تحمیلی عراق به ایران به صورت داوطلبانه در جبهه حضور یافت.
دکتر پورمحمدی، نه تنها ریاست دانشگاه تبریز را در دوران اصلاحات و از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۴ بر عهده داشت بلکه دوباره از سال ۱۳۹۲ تا شهریور ۱۳۹۷ به ریاست این دانشگاه انتخاب شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز