روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۶/۳۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 768
  • 841
  • 1,329,501
جایگاه ویژه حمل و نقل جاده ای در توسعه استان

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: سهم بیش از ۹۰ درصدی جابجایی مسافر و کالا از طریق جاده ها نشانگر جایگاه ویژه حمل و نقل جاده ای در کشور است.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی آل هاشم در دیدار با کارکنان اداره کل راهداری و حمل و نقل و پایانه های آذربایجان شرقی، اظهار داشت: حمل و نقل جاده ای از حوزه های زیربنایی اقتصاد و بسترسازی توسعه پایدار کشور و میزان ارزش افزوده این بخش بیش از سایر بخش های حمل و نقل بوده و سهم بیش از ۹۰ درصدی جابجایی مسافر و کالا از طریق جاده ها و سهم ۱۰ درصدی آن از درآمد ناخالص داخلی، نشانگر جایگاه ویژه حمل و نقل جاده ای در کشور است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی همچنین در ادامه سخنان خود با تقدیر از فعالیت های کارکنان حوزه راهدای و راهداران در گرمای سخت تابستان و سرمای زمستان، افزود: این افراد مسئولیت نگهداری از سرمایه های ملی و ایمن سازی راه های کشور را بر عهده دارند و جابجایی هفت میلیون مسافر توسط این اداره کل اقدامی قابل توجه بوده و ضرورت دارد که از فعالان ایثارگر در این حوزه قدردانی کرد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی به لحاظ ویژگی های حمل و نقلی مهم ترین استان شمالغرب کشور محسوب می شود، تصریح کرد: از مؤلفه های مهم حمل و نقل استان می توان به پتانسیل های بالا در حوزه های صنعتی، کشاورزی و معدنی، تراکم جمعیتی بالا، وجود پایانه مرزی با کشورهای همسایه، مناطق آزاد تجاری فعال، شبکه راه های گسترده و تعداد ناوگان و راننده گان با گستره نفوذ کشوری و منطقه ای اشاره کرد که باعث می شود استان آذربایجان شرقی در حوزه های مختلف حمل و نقل کالا، مسافر، ایمنی، ترانزیت و حمل و نقل بین المللی در پهنه کشور ایران به عنوان یکی از استان های برجسته و مطرح کشور است.
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ به مبنای مصوبه شورای عالی اداری کشور با انتقال وظایف راهداری به اداره کل حمل و نقل و پایانه های جاده ای وظایف این اداره کل گسترده تر شده و راهداری در کنار برنامه ریزی و نظارت بر ارتقای وضعیت حمل و نقل به این اداره کل محول شده است که کارکنان این اداره کل در مدت زمان کوتاه توانستند اقدامات قابل توجهی را انجام دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز