روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۶/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 621
  • 790
  • 1,326,829
جبارزاده: از شهداء الگو بسازیم نه اسطوره

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: شهید حججی که مردم ایران امروز داغدار این شهید است از پرورش یافتگان مکتب دفاع مقدس و انقلاب است، امروز راه شهادت بسته نیست و شهادت آرزویی است که خیل جوانان ما به دنبال آن هستند.
اسماعیل جبارزاده در چهارمین همایش کشوری آزادگان موصل دو، اظهار کرد: با وجود اینکه آزادگان طی اسارت، سال‌ها در بین مردم نبودند اما در قلب مردم ایران جای داشتند و روز بازگشت نیز به عنوان فرزندان ملت به آغوش ملت بازگشتند.
وی با بیان اینکه آزادگان بهترین مروجان فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه هستند، ادامه داد: تک تک روزهای دفاع مقدس، یک تاریخ است که باید منتقل شود و خاطرات آزادگان نیز مکتوب شود، چرا که این خاطرات مربوط به یک ملت است.
وی با تاکید بر اینکه باید از شهدا الگو بسازیم نه اسطوره، گفت: شهدا خودشان اسطوره هستند، اما در بیان خاطرات دو نوع نوشتن متصور است و گاهی از سر عشق و صمیت نویسنده شهدا را تبدیل به یک اسطوره می‌کند، اسطوره کردن شهدا شخصیتشان را دست نیافتنی می‌کند اما اگر الگو معرفی شوند این الگو قابل تکرار خواهد بود.
استاندار با اشاره به مجاهدت‌های مرحوم ابوترابی، بیان کرد: مرحوم ابوترابی معلم اخلاق آزادگان بوده و اگر شهید هم نشده باشد، اجر شهادت را دارد؛ این مجاهد بزرگوار همه‌ی چهار سال را به فکر آزادگان بودند و در این راستا بسیار تلاش کرد.
وی با تاکید بر مطرح کردن شهدا به عنوان الگو، یادآور شد: همواره شهید باکری در یاد و خاطره ما بوده و تمام رفتار و حرکات این فرمانده، درسی برای رزمندگان بود، امروز در بحث‌های مدیریتی بحث بهره‌وری بسیار مطرح است، شهید باکری برنامه‌هایش را طوری تنطیم می‌کرد که حتی بین رفت و آمدهای بین قرارگاهی هم مسایل را مطرح کرده و برنامه‌ریزی می‌کرد و همواره در حال تلاش و کوشش بود.
جبارزاده بیان کرد: شهید باکری با تمامی گردان‌ها به گونه‌ای رفتار می‌کرد که هر گردان فعالیت‌های خود را بااهمیت و مهم می‌دانست، ما نیز باید بیاموزیم که زیردستان درجه‌های متفاوتی ندارند بلکه جایگاه واحدی دارند و باید به همه به یک اندازه ارزش و بها داد تا همه یکدل در اختیار اهداف سازمانی باشد.
گفتنی است، در پایان چهارمین همایش کشوری آزادگان موصل دو، آیین رونمایی از تمبر یادبود همایش و سه کتاب که شامل خاطرات آزادگان است برگزار شده و سرود آزادگان نیز رونمایی شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز