روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 274
  • 744
  • 1,382,442
جدایی «فراستی »از «هفت» قطعی شد

«هفت» برای بار چندم با «تحولات بسیار جدی» همراه خواهد بود.
مدیران تلویزیون اگرچه بسیاری از برنامه‌های قدیمی این رسانه را با همه اشکالاتشان، در فهرست کارهای ماندگار ثبت می‌کنند، «هفت» اما قطعاً جایی در این فهرست ندارد. چرا که نطفه این برنامه سینمایی از همان اردیبهشت سال ۸۹ که روی آنتن شبکه سه سیما رفت، هم در حوزه تولید با تغییرات دائمی روبه‌رو بود و هم مقبولیتش در میان مخاطبان نوسان‌های شدیدی داشت. خبر تازه هم که البته دست کم برای این برنامه دیگر تازگی ندارد، این است که مدیر شبکه سه سیما از تحولات بسیار جدی در ساختار و محتوای سری جدید برنامه تلویزیونی «هفت» خبر داده است.
«علی‌اصغر پورمحمدی» در حاشیه بازدید از پشت صحنه مجموعه تلویزیونی «پنچری» در پاسخ به فارس درباره سری جدید برنامه هفت گفت: این برنامه قطعاً پس از ماه رمضان به روی آنتن خواهد رفت و در سری جدید با تغییرات بسیاری در ساختار و محتوا روبه‌رو خواهیم بود. وی ادامه داد: در سری جدید برنامه سه بخش دارد و اجرای هر بخش هم بر عهده یک مجری خواهد بود و می‌توان گفت که در مجموع برنامه با ۳ مجری به روی آنتن خواهد رفت که هنوز مشخص نشده است. پورمحمدی همچنین گفت: منتقد برنامه دیگر آقای فراستی نخواهد بود و ایشان جای خود را به سیدمحمد حسینی خواهد دارد. آقای حسینی قبلاً هم در برنامه بوده‌اند و به‌عنوان منتقد حضور داشته‌اند.
«هفت»ی که هیچگاه «نود» نشد
«هفت» همواره با برنامه دیگر شبکه سه یعنی «نود» مقایسه شده و مدیران رسانه ملی هم الگویشان را برای طراحی آن، همین نود دانسته‌اند. غافل از آنکه برنامه فوتبالی نود، از همان ابتدا به فردی کاردان سپرده و به او اعتماد شد تا در نهایت به ثبات رسید و حالا به یکی از مهم‌ترین برنامه‌های گفت‌و‌گو محور تلویزیونی تبدیل شده است. هرچند نمی‌توان حساسیت‌های برنامه‌ای را که در حوزه ورزشی و فرهنگی ساخته می‌شوند، با هم مقایسه کرد، اما ساختار غیرحرفه‌ای «هفت» را که سنگ بنایش از همان اول کج گذاشته شده، نمی‌توان انکار کرد. با این همه، سری اول هفت با اجرا و تهیه کنندگی فریدون جیرانی، که بعد از او محمود گبرلو و بهروز افخمی بر صندلی‌اش تکیه زدند، موفق‌ترین دوره این برنامه بود. هرچند مسعود فراستی منتقد برنامه – که از الف تا یای سینمای ایران هیچ کدام را نمی‌پسندد – در دوره جیرانی پایش به هفت باز شد، اما با همه این تفاسیر، هفت باز هم توانست مخاطبان زیادی را تا بامداد شنبه‌ها پای تلویزیون نگه دارد. دولت فریدون جیرانی در هفت مستعجل بود و آن طور که خودش بعدها گفت به دلیل مخالفت با سینمای حکومتی کنار گذاشته شد. با رفتن او، اندک روزنه‌های باقی مانده برای محبوب شدن این برنامه هم بسته شد.
کارنامه محتاط و پر از محافظه کاری گبرلو و رویکرد تهاجمی بهروز افخمی که به سختی می‌شد اسم نقد را روی آن گذاشت، بهترین مصداق از دست رفتن امیدهاست. حالا با معرفی سید محمد حسینی و سوابقی که دارد و همچنین رویکرد او که مخاطبان هفت پیش از این با آن آشنا شده‌اند، راحت‌تر از گذشته می‌توان آینده این برنامه سینمایی را پیش‌بینی کرد…/ایران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز