روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 111
  • 814
  • 1,335,847
جدیدترین کشف دانشمندان برای درمان آلزایمر و پارکینسون

در حال حاضر از فراصوت برای درمان اختلالات مغزی مانند آلزایمر و پارکینسون و همچنین از بین بردن سلول‌های سرطانی و تجزیه لخته‌های خونی عامل سکته‌ استفاده می‌شود
به دلیل ضخامت و تراکم جمجمه، بخش زیادی از فراصوت قبل از رسیدن به مغز یا جذب یا انعکاس داده می‌شود و این امر کارآیی چنین شیوه درمانی را کاهش داده است. دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا در ریورساید و سه نهاد تحقیقاتی در مکزیک، به تازگی ایمپلنتی تولید داده‌اند که در زیر جمجمه قرار می‌گیرد و جایگزین بخشی از آن می‌شود.
این ایمپلنت از ماده سرامیکی ساخته شده که زیست‌سازگار، بی‌نهایت سخت بوده و در مقابل خردشدن مقاوم است. ایمپلنت جدید همچنین دارای تعداد بسیار کمی منفذ است و این موضوع، امکان عبور آسان امواج فراصوت از میان آن و رسیدن این امواج به مغز را در طول جلسات مکرر درمان فراهم می‌کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز