روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 242
  • 351
  • 1,279,775
جذب دانشجویان خارجی جزو اولویت‌های کاری پردیس ارس است

دکتر محمود نیلی در آیین افتتاح سالن همایش های بین المللی پردیس ارس اظهار کرد: در منطقه آزاد ارس علاقه وافر و مثبتی به حضور دانشگاه تهران در این منطقه وجود دارد و ما نیز از این پیشنهاد و حضور استقبال می کنیم.
رئیس دانشگاه تهران گفت: وظیفه خودمان می دانیم که در توسعه پایدار و همه جانبه منطقه آزاد ارس مشارکت داشته باشیم و این با همکاری و همیاری فعالان حوزه های مختلف علمی صنعتی اقتصادی محقق می شود.
رییس دانشگاه تهران گفت: جذب دانشجویان خارجی جزو اولویت‌های کاری پردیس ارس می‌باشد.
نیلی در ادامه با اشاره به اینکه ایجاد و توسعه شعبات و پردیس های دانشگاه‌های مادر با کمک مناطق آزاد ایده بسیار خوبی است، بیان کرد: ضروری است منابع محلی به تجربه، دانش و برند دانشگاه های معتبر متصل شوند و ظرفیت های مناسب علمی را در مناطق مختلف کشور ایجاد کنند.
نیلی در خصوص تحصیلات مجازی در کشور، اظهار کرد: ایده دانشگاه مجازی در سال ۸۳ در دانشگاه تهران مطرح شد و با اعتباری که دانشگاه تهران در آن زمان هزینه کرد، قویترین زیرساخت ها را در این خصوص دارد.
وی در ادامه افزود: دانشگاه های امروزی نقشی فراتر از تامین منابع انسانی تحصیل کرده را انجام می‌دهد و با تبدیل شان از نسل اول که آموزش محور بود به پژوهش محور و کارآفرین محور موجبات توسعه و تحول کشور را فراهم کرده‌اند.
رئیس دانشگاه تهران گفت: شرایط اقتصاد آموزش عالی تغییر کرده است و توسعه علمی و زیرساختی دانشگاه تهران و پردیس های آن از محل شهریه دانشجویان ممکن نیست. از این رو طی نشستی که با دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور داشتیم مقرر شد با همفکری مدیرعامل منطقه آزاد ارس مدلی برای تامین منابع مالی در راستای توسعه پردیس ارس تهیه کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز