روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 122
  • 761
  • 1,332,823
جذب ۹/۲ میلیارد دلار سرمایه خارجی در کشور

رئیس اتاق بازرگانی تهران مهمترین اولویت اقتصادی دولت در سال آینده را توجه به بهبود محیط کسب و کار عنوان و اعلام کرد: بر اساس گزارش‌ها حدود ۹/۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی تا اواخر بهمن‌ماه جذب اقتصاد کشور شده است.
مسعود خوانساری در آخرین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی با اشاره به وضعیت اقتصادی در سال ۱۳۹۵ گفت: در سال جاری دولت در برخی از شاخص ها دستاوردهای مطلوبی داشت که مهمترین آن ثبات اقتصاد بود. در سالی که گذشت نوسانات شاهد نوسانات قیمت زیادی نبودیم اگرچه در ماه‌های پایانی سال با افزایش ناگهانی قیمت ارز مواجه شدیم اما در بخش های دیگر ثبات نسبی وجود داشت.
وی با اشاره به برخی شاخص های اقتصادی در سال جاری گفت: در سال جاری تورم روند نزولی خود را ادامه داد و به کمتر از ۱۰ درصد رسید و این امیدواری وجود دارد که در سال آینده نیز این روند همچنان ادامه داشته باشد. همچنین رشد اقتصادی مثبت شد و به بالای شش درصد رسید. از سوی دیگر ارتباطات خارجی بهبود بسیار خوبی پیدا کرد و شاهد ورود هیات های خارجی و اعزام هیات هایی از ایران بودیم که بهبود روابط را نشان می دهد.
خوانساری به مهمترین انتظارات بخش خصوصی از دولت برای سال آینده اشاره کرد و گفت: برای سال آینده از دولت انتظار است که بهبود محیط کسب و کار که در سال ۱۳۹۵ کمتر به آن پرداخته شد بیشتر بپردازد که از جمله آن کاهش اندازه دولت و کم شدن دخالت دولت در اقتصاد است که باید تلاش جدی در مورد آن صورت بگیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز