روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
جذب ۸ هزار و ۶۰۶ حامی جدید برای حمایت از فرزندان محسنین در آذربایجان شرقی

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گفت: ۸ هزار و ۶۰۶ حامی جدید برای حمایت از فرزندان محسنین و یک هزار و ۱۳۴ حامی جدید برای حمایت از ایتام استان در ماه مبارک رمضان امسال جذب شده است.
امیر شبان شبستری گفت: در ماه رمضان امسال ۹ هزار و ۷۴۰ حامی جدید در قالب طرح محسنین و اکرام ایتام جذب شده اند.
وی اظهارکرد: این تعداد حامی از طریق برنامه ماه عسل و برپایی پایگاه های جذب حامی در طول ماه رمضان جذب شده اند.
شبان شبستری با بیان اینکه طرح اکرام ایتام به منظور حمایت از کودکان یتیم و طرح محسنین برای حمایت از خانواده های نیازمند دارای سرپرست بیمار، ازکار افتاده و همچنین فرزندان غیر یتیم خانواده های نیازمند اجرا می شود، اظهار کرد: حامیان ایتام تحت حمایت علاوه بر مساعدت های نقدی در هر ماه پیگیر مشکلات تحصیلی، مسکن و جهیزیه فرزندان معنوی خود هستند و در حد توان نسبت به حل این مشکلات اقدام می کنند.
وی خاطرنشان کرد: فرزندان مشمول طرح محسنین، دارای شناسنامه با اولویت نیازهای خانواده هستند که به محض مراجعه حامی نوع نیاز فرزند و خانواده در اختیار حامی قرار داده می شود و پس از آن کمک های حامی با اطلاع و ارائه گزارش عملکرد ماهیانه و سالیانه به فرد خیر، صرف اموری مانند خرید مسکن، تامین جهیزیه، درمان و تحصیل می شود.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان با تقدیر از کمک خیران به نیازمندان، خاطرنشان کرد: کمیته‌ امداد به عنوان نهاد حمایتی به تنهایی قادر به تامین تمامی نیازهای خانواده‌های نیازمند نیست و لازم است خیران برای رفع مشکلات نیازمندان بیش از پیش یاریگر این نهاد باشند زیرا که کمک های حامیان و خیران به نیازمندان نقش اساسی در ارائه خدمات بهتر به خانواده های مورد حمایت ایفا می کند.
شبان شبستری با اشاره به اینکه پیش از ماه مبارک رمضان ۸ هزار و ۲۱۵ حامی طرح محسنین چتر حمایتی خود را بر ۵ هزار و ۱۲۷ فرزند خانواده های نیازمند استان گسترده بودند، گفت: جذب حامی برای ۱۰ هزار فرزند محسنین در استان در ماه رمضان برنامه ریزی شده بود.
وی اعلام کرد: حامیان طرح محسنین در سال گذشته بیش از ۵۱ میلیارد ریال به فرزندان نیازمند کمک کردند.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گفت: مردم و خیران استان آذربایجان شرقی برای حمایت از فرزندان نیازمند محسنین می توانند عدد یک را به سامانه ۳۰۰۰۱۲۷۴ پیامک کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز