روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 263
  • 771
  • 1,433,899
جریمه سنگین متخلفین حوزه ریجستری

مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان گفت:دو نفر که با سو استفاده از سامانه ثبت کد رجیستری،بیش از سه هزار گوشی همراه قاچاق رابه ثبت رسانده بودند به پرداخت ۶۴ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.
به گزارش روابط عمومی تعزیرات حکومتی استان کردستان، سید نجیم حسینی اظهارداشت: این دو نفر که با سوء استفاده از سامانه ثبت کد رجیستری گوشی های همراه (همتا)، بیش از سه هزار گوشی همراه قاچاق را به ثبت رسانده بودند، در شعبه تجدیدنظر ویژه رسیدگی به امور قاچاق کالا و ارز استان کردستان به پرداخت ۶۴ میلیارد ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند.
وی افزود: در سامانه طرح رجیستری (همتا) تنها گوشی هایی ثبت می شوند که از شمول قاچاق خارج بوده و با پرداخت حقوق و عوارض گمرکی و از مبادی قانونی وارد کشور شده باشند.
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کردستان ادامه داد: همچنین سامانه همتا و سامانه گمرک مخصوص کالاهای مسافری تلفن همراه متعلق به گمرک جمهوری اسلامی ایران پس از اجرای طرح رجیستری برای پاسخگویی به نیاز مسافران راه اندازی شد که هر مسافر در سال اجازه ورود واردات شخصی را داشته باشد و متهمین پرونده بعضاٌ عوارض چند صد یا چند هزار دستگاه تلفن همراه را با یک کد ملی در سامانه اظهارنامه گمرکی پرداخت و بر همین اساس امکان ثبت گوشی در سامانه همتا برای این افراد فراهم شده بود و از این جهت اقدامات این افراد نقض صریح تشریفات گمرکی تلقی می شود و در این راستا متهمان پس از ورود گوشی های قاچاق به داخل کشور از سامانه های مسافری همتا و گمرک سوء استفاده کرده اند.
حسینی یادآور شد: در شعبه تجدیدنظر ویژه رسیدگی به امور قاچاق کالا و ارز استان کردستان یکی از متهمین با توجه به ماده ۱۸ و ۵۸ قانون قاچاق کالا و ارز به پرداخت ۲۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال به عنوان جزای نقدی یک برابر ارزش ریالی کالاها در حق صندوق دولت محکوم و از لحاظ بهای مال از دست رفته نیز به پرداخت ۲۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شد.
وی بیان کرد: همچنین متهم دیگر با توجه به احراز مالکیت وی نسبت به تعدادی از گوشی ها به پرداخت مبلغ سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال معادل یک برابر ارزش ریالی کالاها در حق صندوق دولت محکوم و از جهت بهای مال از دست رفته نیز به پرداخت مبلغ سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال محکوم شد.
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: فردی که در یک اتوبوس تعداد دو هزار و ۸۸۰ ثوب روسری، ۷۲ کاپشن، ۱۷ هزار و ۴۰۰ نخ سیگار و ۹۰ بسته تنباکو را قاچاق می کرد در تعزیرات حکومتی شهرستان کامیاران به پرداخت ۲۲۷ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.
حسینی اظهارداشت: در ایست بازرسی شهید میر جلیلی مامورین نیروی انتظامی شهرستان کامیاران پس از مظنون شدن به یک اتوبوس پس از توقف و بازرسی تعداد دو هزار و ۸۸۰ ثوب روسری، ۷۲ کاپشن، ۱۷ هزار و ۴۰۰ نخ سیگار و ۹۰ بسته تنباکو قاچاق را کشف کردند که توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت ارزش ریالی کالاها ۲۹۵ میلیون ریال برآورد شد.
وی افزود: پس از تشکیل پرونده در تعزیرات حکومتی شهرستان کامیاران متهمین پرونده اظهار داشتند که اطلاعی از قاچاق بودن کالاها نداشته و در این راستا شعبه اول بدوی تعزیرات حکومتی شهرستان کامیاران دفاعیات متهمین را غیر موجه و بلا اثر تشخیص داده و به جهت عجز از معرفی مالک کالاها علاوه بر ضبط کالاها به نفع دولت مشارالیه ها به پرداخت ۲۲۷ میلیون ریال معادل یک برابر ارزش کالاها در حق صندوق دوبت محکوم شدند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان ادامه داد: در خصوص هزار ثوب روسری به ارزش ۶۷ میلیون ریال با توجه به اظهارات متهمین و اخذ استعلامات از نهادهای ذیربط معلوم شد کالاهای مزبور ایرانی بوده و ضمن صدور حکم برائت رای به استرداد کالاها داده شد.
حسینی یادآور شد: با اعتراض متهمین پرونده شعبه پنجم تجدیدنظر ویژه رسیدگی به امور قاچاق کالا و ارز سازمان حکم شعبه تعزیرات حکومتی کامیاران را تائید کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز