روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 229
  • 702
  • 1,334,430
جریمه عابرهای گوشی به دست در اولین شهر آمریکایی!

جریمه عابرهای گوشی به دست در اولین شهر آمریکایی!طبق یک طرح جدید در شهر بزرگ “هونولولو”، مرکز ایالت اوهایوی آمریکا عابران پیاده گوشی به دست اگر در حین عبور از خیابان از گوشی‌ همراه خود استفاده کنند، جریمه می‌شوند.
هونولولو اولین شهر بزرگِ آمریکاست که عابران پیاده را از نگاه کردن به گوشی همراه، پیام دادن یا استفاده از دیگر وسایل الکترونیکی در حین عبور از خیابان منع می‌کند.
این اقدام با هدف کاهش حوادث، جراحات و مرگ و میر ناشی از حواس پرتی هنگام عبور از خیابان انجام گرفته است.
افرادی که برای بار اول از این قانون سرپیچی کنند و هنگام عبور از خیابان به وسایل الکترونیکی همچون لپ‌تاپ و دوربین‌های دیجیتال نگاه کنند با جریمه ۱۵ تا ۳۵ دلاری روبه‌رو می‌شوند. هرچند تماس‌های ضروری با مراکز امدادی شامل این ممنوعیت نمی‌شوند.
طبق این قانون که از ماه اکتبر اجرایی می‌شود هیچ عابر پیاده‌ای نباید هنگام عبور از خیابان و اتوبان با وسایل الکترونیک و تلفن همراه خود کار کنند.
همچنین افرادی که برای بار دوم از این قانون سرپیچی کنند ۹۹ دلار جریمه می‌شوند.
به گزارش شبکه خبری بی بی‌سی، طبق بررسی انجام گرفته در آمریکا در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۱ حوادث مربوط به بی‌دقتی عابران پیاده که شامل استفاده از تلفن همراه هم می‌شود به وقوع ۱۱ هزار و ۱۰۰ مورد جراحت منجر شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز