روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 426
  • 882
  • 994,339
جزئیات هزینه‌ی مسابقه شطرنج سیمولتانه تبریز

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز معتقد است حواشی مسابقه شطرنج سیمولتانه تبریز جنبه سیاسی دارد.
علیرضا رحیمی با اشاره به مسابقه شطرنج سیمولتانه و اعتراض یکی از اعضای شورای شهر تبریز به هزینه‌ی بالای آن، گفت: انتظار داشتم اعضای شورا به خاطر برگزاری این مسابقه به سازمان ورزش خسته نباشید بگویند، اگر خودشان کاری انجام داده‌اند، رزومه کارشان را بیان کنند. متأسفم کمیسیون فرهنگی در یک سال گذشته هیچ طرح مصوب در صحن علنی شورا ندارد، خروجی کمیسیون فرهنگی را اصحاب رسانه و کارشناسان بررسی کنند، چنین نیست که به موضوعات فرهنگی تنها دستگاه‌های فرهنگی و به ورزش نیز تنها اداره‌کل ورزش و جوانان رسیدگی کند، بلکه نمایندگان شورا در تمامی موضوعات شهروندی مسئول بوده و آنان شورای شهر هستند نه شورای شهرداری.
رحیمی ادامه داد: با توجه به حضور شهرداری در موضوعات فرهنگی، به تبع ضرورت دارد شهرداری در بخش‌های ورزش، سلامت، اجتماعی و … نیز حضور داشته باشد، از رئیس کمیسیون فرهنگی خروجی آن را بپرسید و بگویید کدام طرح را مصوب کرده‌اید؟ اول طرح بیاورید و بعد بگویید که شهردار و فلان مدیر اجرا نکرد. بنده بیش از هفت ماه است که مدیرعامل سازمان ورزش هستم و تاکنون حتی یک مورد من را به جلسات کمیسیون فرهنگی دعوت نکرده‌اند، چگونه می‌خواهند بدون دعوت از من، برای ورزش سیاست‌گذاری کنند؟.
وی تصریح کرد: این اتفاقات را من سیاسی می‌بینم، عزیزان با صبغه‌های سیاسی که در ذهن دارند فکر می‌کنند که باید سیاسی برخورد کنند و این نظارت نیست؛ چرا که کمیسیون فرهنگی بنده را برای توضیح دادن در خصوص مسابقه‌ی شطرنج دعوت نکرده و تنها در رسانه‌ها انتقاد می‌کنند. چنین بحث‌هایی سیاسی بوده و متأسفم به جای اینکه خودمان به شهر و کار کردن در آن فکر کنیم، مانع فعالیت فردی می‌شویم که می‌خواهد برای شهر کار کند.
وی با اشاره به سخنی از شهید مطهری در خصوص پرتاب سنگ به قطار در حال حرکت، گفت: فردی که برای شهر تلاش می‌کند باید مورد حمایت قرار گیرد، بنده با آمادگی برای این شرایط و حتی بدتر از آن و با هدف برای خدمت به تبریز به سازمان ورزش آمده‌ام.
رحیمی در خصوص جزئیات برگزاری مسابقه شطرنج سیمولتانه، بیان کرد: هزینه‌ی برگزاری این مسابقه ۱۸۰ میلیون تومان و آن هم به صورت غیر نقدی بوده است؛ به طوری که سازمان ورزش با آقای قائم مقامی به عنوان کاپیتان تیم ملی قرارداد منعقد کرده است که بر اساس این قرارداد آقای قائم مقامی هزینه‌ی حضور و اقامت آقای کارپوف، رامبد جوان و … را عهده‌دار شده است، علاوه بر آن تعهد کرده که این رویداد از پنج شبکه به صورت مستقیم پخش شود. سازمان ورزش هم متعهد شده معادل این مبلغ در آینده زمین یا مغازه‌ای به وی واگذار کند.
وی ادامه داد: مابقی هزینه‌های جاری شامل میز، صفحه و مهره‌ی شطرنج، کلاه، پیراهن، پذیرایی، حضور ۱۰۰ هنرمند عاشیق، آتش بازی و … نیز از طریق دو اسپانسر تأمین شده است. در قبال این خدمات نام یکی از اسپانسرها در گوشه‌ای از کلاه و نام دیگری بر روی پیراهن‌ها نوشته شده بود.
رحیمی تصریح کرد: این برنامه مصوب رویداد «تبریز ۲۰۱۸» را بدون پول، با حضور اسطوره‌ی شطرنج دنیا و با مشارکت مردم برگزار کرده‌ایم، همچنین این رویداد از پربیننده‌ترین برنامه‌ی تلویزیونی (خندوانه) به مدت هشت دقیقه پخش شد، آیا تاکنون توانستند تبریز را به صورت غیر مستقیم از پربیننده‌ترین برنامه تبلیغ کنند؟ واقعا باید کمی انصاف داشته باشیم، ریالی از بودجه‌ی جاری سازمان ورزش هزینه نشده و ۱۸۰ میلیون تومان هم از محل بودجه‌ی ۲۵ میلیارد تومانی مصوب شورا برای تبریز ۲۰۱۸ به صورت غیرنقدی تأمین شده است.
رحیمی در خصوص گفته‌هایی مبنی بر هزینه‌ی ۶۰۰ میلیون تومانی مسابقه شطرنج سیمولتانه تبریز، گفت: فردی که خودش این موضوع را مطرح کرده باید به آن پاسخ دهد، پیگیری این ادعا به صورت حقوقی هم امکان پذیر بوده؛ چرا که تشویش اذهان عمومی است.
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز با بیان اینکه جزو پرسنل شهرداری هستم، گفت: پیش از این به عنوان مدیرکل سلامت شهرداری تبریز فعالیت می‌کردم، اما تاکنون ریالی حقوق، پاداش، حق الجلسه و … دریافت نکردم، اما به خاطر پول نه، بلکه برای خدمت به تبریز و مسئولیت اجتماعی خودم به عنوان یک پزشک، در شهرداری حضور دارم.
وی ادامه داد: بنده از دوران دبیرستان فعالیت‌های اجتماعی خود را آغاز کرده‌ام؛ به طوری که بنیان‌گذار انجمن اسلامی و بسیج مدرسه‌ی تیزهوشان هستم، همچنین به عنوان عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشکده پزشکی، رئیس کانون نشر و تحقیق دانشگاه علوم پزشکی، رئیس شورای سیاست گذاری خانه‌ی علوم پزشکی دانشجویان ایران، مدیر مسئولی سه نشریه وزین کشوری و … فعالیت کردم، اینکه توان من را صرفاً به فامیل بودنم با فلان کس ربط دهند، کم لطفی است.
وی تصریح کرد: علاوه بر فعالیت‌های اجتماعی، جزء دو پزشک برتر کشور در رشته‌ی مربوط به خودم هستم. تاکنون بدون هیچ گرایش سیاسی کار کرده و خواهم کرد و در راه خدمت به تبریز مقابل همه چیز ایستادگی می‌کنم.
وی تصریح کرد: باتوجه به شرایط کنونی تیم‌های مورد حمایت شهرداری، سازمان ورزش لایحه‌ی دو فوریتی برای حمایت از تیم‌های مجموعه با استفاده از جوانان زیر ۲۳ سال بومی را آماده کرده و به شورای شهر ارسال خواهد کرد، در صورت حمایت شورا کار را پیش می‌بریم و در غیر این صورت، با مسئولیت شورا تمامی تیم‌ها را تعطیل می‌کنیم که در این شرایط شورای شهر باید پاسخگوی تصمیم گرفته شده باشد؛ چرا که هدف شهرداری حمایت از ورزش است.
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز ادامه داد: در صورت تصویب این لایحه، سازمان ورزش در رشته‌های مختلف از جوانان زیر ۲۳ سال تبریزی تست‌گیری کرده و با انعقاد قرارداد بلند مدت علاوه بر پرورش استعدادها و بازیکن‌سازی، با ترانسفر کردن آنان درآمدی کسب می‌کند، همچنین با ارتباطاتم می‌توانم بخشی از هزینه‌ی تیم‌داری را از طریق انعقاد قرارداد با اسپانسرها تأمین کنم.
رحیمی در رابطه با سیاست جدید سازمان ورزش، گفت: سازمان ورزش شهرداری تبریز تاکنون در عرصه‌های مختلف موثر واقع شده ولی بعد از روی کار آمدن بنده، رویکرد این سازمان به حمایت از ورزش همگانی و پایه تغییر یافته است؛ چرا که معتقدم وظیفه شهرداری قهرمانی در سطح حرفه‌ای با بازیکنان غیر بومی نبوده و این سیاست خروجی مفیدی برای شهر ندارد، بلکه موفقیت شهرداری در عرصه‌ی ورزش، برابر با ارایه خدمات ورزشی به تک تک شهروندان است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز