روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۴/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 214
  • 696
  • 1,076,745
جزییات سرقت مسلحانه محموله در پوشش مبارزه با قاچاق کالا

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری چهار عضو گروه سارقان مسلحی خبر داد که در پوشش مأمورین پلیس آگاهی و به بهانه توقیف محموله‌های کالای قاچاق اقدام به سرقت کرده بودند.
به گزارش پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ علی ولیپور گودرزی گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت محموله به شیوه مسلحانه در مبادی ورودی شهر تهران که در آن‌ها چهار مرد مسلح به تجهیزات نظامی از جمله اسلحه کمری، بی سیم، دستبند و … در پوشش مأمورین پلیس آگاهی و به بهانه توقیف محموله‌های کالای قاچاق اقدام به آدم ربایی راننده خودرو‌های باربری و نهایتا سرقت محموله بویژه محموله‌ی لوازم خانگی کرده بودند، پرونده‌ای مقدماتی در این خصوص در پلیس آگاهی تهران بزرگ تشکیل و رسیدگی ویژه به پرونده جهت شناسایی و دستگیری سارقین در دستور کار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
در تحقیقات انجام شده از رانندگان خودرو‌های باربری که سارقین پس از سرقت خودروهایشان، آن‌ها را به مناطق بیابانی حاشیه‌ی شهر تهران منتقل و رها کرده بودند، همگی در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که چهار مرد حدودا ۳۵ الی ۴۰ ساله به شیوه‌ای مشابه و با استفاده از انواع خودرو‌های سواری زانتیا، پژو پارس، پژو ۴۰۵ و سمند، ابتدا آن‌ها را در مبادی ورودی شهر تهران بویژه در اتوبان قم – تهران متوقف و در ادامه با استفاده از تجهیزات نظامی و ضمن معرفی خودشان به عنوان مأمورین پلیس آگاهی، به بهانه‌ی داشتن محموله‌ قاچاق آن‌ها را ربوده و نهایتا در بیابان‌های حاشیه تهران رها کردند.
یکی از رانندگان در اظهارات خود گفت: ۱۷خرداد ماه با خودرو وانت حاوی لوازم خانگی به ارزش تقریبی ۱۲۰میلیون تومان، از شهرستان قم به مقصد تهران – سه راه امین حضور در حرکت بودم که یک زانتیا با چهار سرنشین مسلح به سلاح کمری، دستبند، بی سیم و … خودرو مرا متوقف کرده و ضمن معرفی خود به عنوان مأمورین پلیس مدعی شدند که محموله‌ ماشین قاچاق است و می‌بایست توقیف شود. ابتدا اقدام به گشتن خودرو کرده وسپس یکی از آن‌ها سوار خودرو من شد و از محل دور شد؛ سه نفر دیگر که مسلح به سلاح کمری، بی سیم، شوکر و دستبند بودند ابتدا دست‌های مرا بسته و مرا سوار خودرو خودشان کردند و در خلاف مسیر حرکت خودرو محموله به سمت شورآباد حرکت کردند. در بیابان‌های منطقه کهریزک بود که مرا از ماشین پیاده کرده و خودشان با ماشین از محل دور شدند.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر دستگیری هر چهر عضو گروه سارقین مسلح مأمورنما و همچنین کشف خودرو‌های مسروقه به صورت رها شده در بیابان‌های اطراف شهر تهران، افزود: کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران با بررسی اظهارات چهار راننده محموله که همگی به شیوه‌ای مشابه مورد سرقت وآدم ربایی قرار گرفته بودند و با بهره گیری از اقدامات ویژه پلیسی، ابتدا اقدام به شناسایی مالک خودرو سواری زانتیای مورد استفاده در یکی از سرقت‌ها کرده و در تحقیقات بعدی خود اطلاع پیدا کردند که خودرو مذکور در اختیار فرزند صاحب خودرو بوده است.
این شخص به نام «علی.م» (۳۲ ساله) در منطقه مشیریه – خیابان سازمان آب شناسایی؛ تصویر وی به رؤیت رانندگان رسید و به صورت دقیق مورد شناسایی قرار گرفت؛ با شناسایی علی. م. به عنوان یکی از اعضای گروه سارقین مسلح مأمورنما، وی تحت مراقبت نامحسوس پلیسی از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت و نهایتا سه عضو دیگر این گروه نیز شناسایی و در تحقیقات میدانی از محل‌های تردد و مخفیگاه‌های آن‌ها دیگر خودرو‌های سواری مورد استفاده در سرقت‌ها نیز شناسایی شد.
سرانجام ۲۷ تیرماه و با اطمینان از حضور متهمین در مخفیگاه هایشان در مناطق مشیریه، خیابان نبرد شمالی و خیابان پیروزی، هر چهار نفر آن‌ها طی چند عملیات همزمان دستگیر و به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند؛ متهمین در همان تحقیقات مقدماتی صراحتا به سرقت محموله در پوشش مأمورین پلیس در مبادی ورودی شهر تهران و همچنین محدوده نواب و خیابان فدائیان اسلام اعتراف کرده؛ محل نگهداری اموال مسروقه نیز در محدوده خیابان فدائیان اسلام شناسایی و در بازرسی از این محل کلیه اموال مسروقه کشف و توقیف شد.
سرهنگ ولیپور گودرزی افزود: هر چهار متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس محترم شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز