روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۵
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 61
  • بازدید دیروز: 1,235
  • کل بازدید ها: 831,946
جشنــواره فیلم فجــر را دولت بــرگزار می‌کند

 دبیر جشواره فیلم فجر در گفتگو با خبرنگاران  با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم فجر گفت: «بخشی از این اهداف جشنواره فجر این  است که کارنامه یکسال سینمای ایران را  برای مدیران فرهنگی و سینماگران داوری می‌کند و رویکرد سینمای ایران را در سال قبل متوجه می‌شوند، در انتخاب هیات انتخاب و داوری اتفاق مهم را صورت دهند تا بتوانند سیاست‌گذاری‌هایی که مدنظرشان است را برای سال آینده مشخص کنند.» «ممکن است در بعضی از سال‌ها، میزان تاثیرگذاری جشنواره در تولیدات سال آینده سینمای ایران کم باشد. از اتفاقات سال‌های اخیر این است که جشنواره فجر مانند جشنواره‌های فنی و هنری که در کل دنیا برگزار می‌شود، داوری شود. توقع ایجاد شده که جوایز جشنواره فجر با جوایز خانه سینما متفاوت نباشد.»او با تاکید بر دولتی بودن جشنواره فجر یادآور شد: «جشنواره فجر را دولت برگزار می‌کند. قرار است آدرس صحیح داده شود و اولویت‌های مدنظر دولت و حاکمیت در داوری‌ها مدنظر قرار داده شود. اگر بتوانیم، باید در جهت تعریف اصلی که برای جشنواره شده است، مبارزه کنیم و نگران نباشیم که بگویند داوری خیلی هنری و فنی نبود. جشنواره فیلم فجر باید با سیاست‌گذاری‌های فرهنگ و هنر همسو باشد.»
داروغه‌زاده رد افزود: «هر چقدر جشنواره و فارابی پیوست‌شان بیشتر باشد، یعنی فارابی با فیلمساز وارد گفتگو شود و کار تولیدی بهتری را برای سال آینده مدیریت کند، بهتر است اما نافع این نیست که برای جشنواره بحث موضوعی و محتوایی مهم نباشد. مهم این است که در جشنواره به موضوعات استراتژیک اهمیت داده شود. در جشنواره سال قبل «ویلایی‌ها» و «ماجرای نیمروز» جایزه گرفته است، بدون اینکه دولت نظری داشته باشد.»

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز