روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 666
  • 260
  • 1,440,681
جشنواره فیلم تبریز، ویترین سینمای منطقه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: جشنواره فیلم تبریز باید به ویترین سینمای منطقه تبدیل و برند سینمای آذربایجان شرقی شود.
محمد محمدپور در نشست خبری دومین جشنواره فیلم تبریز افزود: این جشنواره باید در جریان فعالیت های سینمایی استان تحرک و شتاب ایجاد کند.
وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی در حوزه سینما دارای پیشینه قوی و ظرفیتهای زیادی است، اظهار داشت: سینمای استان در مسیر رشد و تعالی قرار گرفته و با تلاش فعالان حوزه سینما این روند باید شتاب بیشتری بگیرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه در سال گذشته برای اولین به دبیرخانه جشنواره فیلم تبریز ۱۳۰ فیلم ارسال شد، یادآوری کرد: پیش بینی می شود برای دومین جشنواره آثار بیشتری ارسال شود.
محمدپور ادامه داد: برای برگزاری دومین جشنواره فیلم تبریز یک میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده که در صورت استقبال از بخش چشم انداز جشنواره و ارسال فیلم های بلند به آن این اعتبار قابل افزایش است.
وی گفت: این اداره کل در کنار سینماگران استان بوده و جشنواره یاد شده باید استمرار یابد و همه جانبه از آن حمایت شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی کارکردهای مهم این جشنواره را بسترسازی برای تولید کارهای مهم سینمایی، تولید، هدایت و جهت دهی ذائقه های مردمی به حوزه سینما و تولیدات سینمایی، معرفی قابلیت های استان، شناسایی استعدادها و پدیده های نو و ایجاد فضای نشاط و امید در جامعه اعلام کرد.
وی با اشاره به مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه سینمای استان به ویژه بخش اکران افزود: برای ارتقای ظرفیت پخش و اکران سینمای استان در سال جاری و سال ۹۸ برنامه ریزی لازم انجام شده است.
وی با بیان اینکه جلب رضایت مخاطب سینما برای ما مهم است، گفت: تولیدات سینمایی باید به نشاط اجتماعی و امید در جامعه و جلب مشارکت اجتماعی منجر شود.
دبیر دومین جشنواره فیلم تبریز نیز در این نشست گفت: این جشنواره در چهار بخش آزاد مختص فیلم سازان استان، سینمای آذربایجان مختص فیلم سازان سراسر کشور، چشم انداز سینمای آذربایجان مختص فیلمهای بلند و بخش جنبی مختص مرور آثار فیلم سازان آذربایجان غربی است.
امیر مرتضوی افزود: در بخش ویژه این جشنواره به بهترین فیلم کوتاه که به موضوعات کالای ایرانی، انقلاب اسلامی، تبریز در گذر تاریخ و فرهنگ نگاه موثر و هنرمندانه داشته باشد، جوایزی اهدا می شود.
وی با بیان اینکه به ۱۹ رشته در این جشنواره جوایز اهدا می شود، اظهار داشت: موضوع فیلم های این جشنواره آزاد بوده و در قالب داستانی، مستند، پویانمایی و تجربی است.
دبیر دومین جشنواره فیلم تبریز یادآوری کرد: در حاشیه این جشنواره کارگاه ها و نشست های تخصصی و جلسات نقد و بررسی برگزار می شود.
مرتضوی ادامه داد: فراخوان جشنواره یاد شده منتشر شده و فیلم های راه یافته به آن اوایل اسفند اعلام می شود.
همچنین در این نشست پوستر دومین جشنواره فیلم تبریز از سوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از فعالان این حوزه و اصحاب رسانه رونمایی شد.
دومین جشنواره فیلم تبریز ۱۴ تا ۱۷ اسفند توسط انجمن سینماگران آذربایجان شرقی برگزار می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز