جشنواره فیلم تبریز، ویترین سینمای منطقه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: جشنواره فیلم تبریز باید به ویترین سینمای منطقه تبدیل و برند سینمای آذربایجان شرقی شود.
محمد محمدپور در نشست خبری دومین جشنواره فیلم تبریز افزود: این جشنواره باید در جریان فعالیت های سینمایی استان تحرک و شتاب ایجاد کند.
وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی در حوزه سینما دارای پیشینه قوی و ظرفیتهای زیادی است، اظهار داشت: سینمای استان در مسیر رشد و تعالی قرار گرفته و با تلاش فعالان حوزه سینما این روند باید شتاب بیشتری بگیرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه در سال گذشته برای اولین به دبیرخانه جشنواره فیلم تبریز ۱۳۰ فیلم ارسال شد، یادآوری کرد: پیش بینی می شود برای دومین جشنواره آثار بیشتری ارسال شود.
محمدپور ادامه داد: برای برگزاری دومین جشنواره فیلم تبریز یک میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده که در صورت استقبال از بخش چشم انداز جشنواره و ارسال فیلم های بلند به آن این اعتبار قابل افزایش است.
وی گفت: این اداره کل در کنار سینماگران استان بوده و جشنواره یاد شده باید استمرار یابد و همه جانبه از آن حمایت شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی کارکردهای مهم این جشنواره را بسترسازی برای تولید کارهای مهم سینمایی، تولید، هدایت و جهت دهی ذائقه های مردمی به حوزه سینما و تولیدات سینمایی، معرفی قابلیت های استان، شناسایی استعدادها و پدیده های نو و ایجاد فضای نشاط و امید در جامعه اعلام کرد.
وی با اشاره به مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه سینمای استان به ویژه بخش اکران افزود: برای ارتقای ظرفیت پخش و اکران سینمای استان در سال جاری و سال ۹۸ برنامه ریزی لازم انجام شده است.
وی با بیان اینکه جلب رضایت مخاطب سینما برای ما مهم است، گفت: تولیدات سینمایی باید به نشاط اجتماعی و امید در جامعه و جلب مشارکت اجتماعی منجر شود.
دبیر دومین جشنواره فیلم تبریز نیز در این نشست گفت: این جشنواره در چهار بخش آزاد مختص فیلم سازان استان، سینمای آذربایجان مختص فیلم سازان سراسر کشور، چشم انداز سینمای آذربایجان مختص فیلمهای بلند و بخش جنبی مختص مرور آثار فیلم سازان آذربایجان غربی است.
امیر مرتضوی افزود: در بخش ویژه این جشنواره به بهترین فیلم کوتاه که به موضوعات کالای ایرانی، انقلاب اسلامی، تبریز در گذر تاریخ و فرهنگ نگاه موثر و هنرمندانه داشته باشد، جوایزی اهدا می شود.
وی با بیان اینکه به ۱۹ رشته در این جشنواره جوایز اهدا می شود، اظهار داشت: موضوع فیلم های این جشنواره آزاد بوده و در قالب داستانی، مستند، پویانمایی و تجربی است.
دبیر دومین جشنواره فیلم تبریز یادآوری کرد: در حاشیه این جشنواره کارگاه ها و نشست های تخصصی و جلسات نقد و بررسی برگزار می شود.
مرتضوی ادامه داد: فراخوان جشنواره یاد شده منتشر شده و فیلم های راه یافته به آن اوایل اسفند اعلام می شود.
همچنین در این نشست پوستر دومین جشنواره فیلم تبریز از سوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از فعالان این حوزه و اصحاب رسانه رونمایی شد.
دومین جشنواره فیلم تبریز ۱۴ تا ۱۷ اسفند توسط انجمن سینماگران آذربایجان شرقی برگزار می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از