روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 318
  • 1,139
  • 1,383,625
جشنواره فیلم تبریز برای سینما و هنرمندان

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، گفت: تبریز شاهد برگزاری جشنواره هایی از قبیل جشنواره وحدت و رحمت در تاریخ سینمای خود بوده است هدف برگزاری این جشنواره تداوم و شکوفایی استعدادهای هنری هنرمندان بومی خواهد بود.
پوستر اولین “جشنواره فیلم تبریز” با حضور مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، رئیس انجمن سینماگران استان، دبیر جشنواره و جمعی از اصحاب رسانه استان، رونمایی شد.
“محمد محمدپور” در این جلسه با بیان اینکه برگزاری اولین جشنواره ی فیلم تبریز نوعی توفیق در حوزه ی سینمایی استان است، توضیح داد: برگزاری اولین جشنواره ی فیلم تبریز نوعی توفیق در حوزه ی سینمایی استان بوده و به ثمر نشستن زحمات تمامی سینماگران استان در این جشنواره جلوه گر خواهد شد.این جشنواره در نخستین رویداد خود در بخش های فیلم کوتاه، داستانی، مستند و انیمیشن در سطح استانی برگزار خواهد شد و امیدواریم در آینده شاهد برگزاری این جشنواره در سطح ملی و در فضای رقابتی گسترده تر برگزار شود و فیلم های بلند را نیز در بخش های خود جای دهد.
مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت های بالای هنرمندان سینماگر در استان، اظهار کرد: وجود جشنواره هایی از این قبیل، تعامل بین سینماگران داخلی و خارجی را فراهم خواهد ساخت، همچنین رغبت سینماگران را برای فیلم سازی افزوده و فضای رقابتی سازنده ای را خواهد ساخت تا تمامی فعالان این عرصه با هم همدلی و همکاری کرده و کیفیت جشنواره را بالا ببرند.
وی با اشاره به دستاورد اصغر یوسفی نژاد و برادران ارک در جشنواره های بین المللی فجر و کن، گفت: این دستاوردها اعتماد به نفس را به سینماگران استان بازگرداند، از این رو از تمامی سینماگران استان که مستقر در تبریز یا سایر شهر ها هستند در راستای برگزاری این جشنواره دعوت می کنیم.
محمدپور در پایان سخنان خود، با اشاره به سیاست های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر واگذاری فعالیت های فرهنگی و هنری به بخش های غیر دولتی، بیان کرد: حمایت از تشکل های فرهنگی و هنری از جمله فیلم و سینما و تقویت آنان از جمله سیاست های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و واگذاری این تشکل ها به بخش خصوصی از محوریت های اصلی آن است تا انگیزه و استعداد های نوظهوری را شاهد باشیم.
“علی اکبر افتخار”، رئیس انجمن سینماگران آذربایجان شرقی در این مراسم، بیان کرد: سطح و رشد سینما در هر منطقه نشانگر بالندگی فرهنگی آن منطقه است و هر چه این صنعت رشد یابد، خبر از پویایی فرهنگ و هنرمندان آن منطقه می دهد.
وی ادامه داد: نخستین جشنواره فیلم تبریز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از ۱۰ الی ۱۳ مرداد برگزار خواهد شد و امید آن داریم این جشنواره آبرومند و در شان شهر تبریز و استان برگزار شود.
افتخار، اظهار کرد: گسترش ظرفیت های سینمایی در استان و ایجاد محل رقابت سالم برای سینماگران، برگزاری کارگاه های آموزشی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.
وی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه موضوع این جشنواره برای هنرمندان آزاد خواهد بود،تاکید کرد: در این جشنواره هنرمندان از لحاظ انتخاب موضوع بسته به سلیقه خود عمل خواهند کرد، البته ویژگی مهمی که در این جشنواره به چشم می خورد بخش ویژه ای است که هنرمندان می توانند در این موضوعات نیز آثار خود را ارسال کنند، از جمله این موارد، تبریز در گذر تاریخ و فرهنگ، اقتصاد مقاومتی، جلوه های گردشگری در منطقه آزاد ارس و اهدای عضو است.
“امیر مرتضوی” دبیر نخستین جشنواره فیلم تبریز، نیز در این مراسم با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره سه روز خواهد و در طول این روزها برنامه های جنبی مختلفی برای هنرمندان در نظر گرفته شده است، بیان کرد: پخش ۱۲ الی ۱۵ ساعت فیلم در سینما ناجی، برگزاری نشست تخصصی آسیب شناسی فیلم کوتاه در استان و برگزاری سه کارگاه تخصصی و بهره مندی از اساتید فعال در این حوزه از جمله بخش های جنبی این جشنواره خواهد بود.
این گزارش حاکی است، در پایان این مراسم، از پوستر نخستین “جشنواره فیلم تبریز”، توسط مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، رونمایی شد./نصر

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز