روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
جشنواره مطبوعات امسال برگزار نمی‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بخش قابل توجهی از مطبوعات و خبرگزاری ها به دلیل مشکلات اقتصادی، پیشنهاد وقفه در برگزاری این دوره جشنواره مطبوعات را دادند و امیدواریم که این شرایط تنها محدود به امسال باشد.
«سیدعباس صالحی» در جمع خبرنگاران گفت: وزارت ارشاد، میزبان جشنواره مطبوعات است و پاره ای از حمایت ها را انجام می دهد درحالی که هزینه های برگزاری این جشنواره به عهده رسانه هاست که با توجه به شرایط اقتصادی خاص که همه مطبوعات با آن درگیر پیشنهاد وقفه در برگزاری این رویداد را دادند.
وی افزود: جشنواره مطبوعات به صورت منطقه‌ای و استانی برگزار خواهد شد و با توجه به اینکه جشنواره مطبوعات، فضایی برای گفت‌وگو و همدلی اصحاب رسانه است و اتفاق های خوبی در این رویداد حاصل می شود امیدواریم این شرایط ، تنها محدود به امسال باشد.
جشنواره بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها همه ساله در تهران برگزار میشد و بیست و سومین دوره این نمایشگاه، پنجم آبان تا ۱۲ آبان سال گذشته در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ارزهای دریافتی برای واردات کاغذ گفت: گزارشات به قوه قضایی منتقل شده و بخش قابل توجهی در ۶ ماه اول، ارز دریافت و کاغذ وارد کردند و بقیه موارد در حال پیگیری است.
وی در پاسخ به رویکرد وزارت ارشاد در خصوص جشنواره فیلم فجر نیز گفت: سازمان سینمایی گفت‌وگوهایی قابل توجهی با بخش های خصوصی و عمومی در حوزه سینما انجام داده است و تلاش کردیم با سیاستگذاری صحیح، زمینه‌ها و تشویق‌هایی برای انجام تولیدات موثر و فیلم های متناسب با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی که در پیش رو داریم انجام شود.
صالحی درباره تیراژ بازگشتی مطبوعات در ماههای اخیر گفت: آمار صحیح در دست نیست ولی به دلیل مشکلات اقتصادی، اصل تیراژ کاهش یافته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز