روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 66
  • 654
  • 999,268
جلب مشارکت بخش خصوصی برای جلوگیری از تخریب بافت تاریخی

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در برنامه تلویزیونی «گولوش» اظهارکرد: ساماندهی بافت فرسوده و حاشیه نشینی از اولویتهای شهرداری تبریز است که مشکلات بیشتری دارند.برای شهرداری تبریز حل آنها در اولویت است، کارشناسان ما از چند جبهه بررسی کرده اند که ایجاد برخی فضاهای عمومی مثل پارک زمین فوتبال و بازی ، مراکز تفریحی و خرید و تعریض خیابان و توسعه معابر با ایجاد ارزش افزوده مردم را به ساخت و ساز تشویق می‌کند.
شهردار تبریز با بیان انینکه از شهروندان تقاضا داریم به شهرداری اعتماد کنند خاطرنشان کرد: از شهروندان تقاضا می کنم به شهرداری اعتماد کنند، باور داشته باشند ما هم برای خدمت رسانی و حل مشکلات این شهر تلاش می کنیم.
ایرج شهین باهر، ادامه داد: آنچه شورای اسلامی شهر تصویب می‌کند منعکس می شود، برنامه‌های شهرداری در سال ۹۷ با تصویب شورا و برنامه ریزی مشخص تعیین شده و از این چارچوب نمی توانیم خارج شویم.
شهردار تبریز با اشاره به اینکه بهترین ناظر عملکرد شهردرای تبریز شهروندان هستند، یادآورشد: بهترین ناظر فعالیت ما مردم هستند، در صورت خروج از بودجه و برنامهو نیز بروز هر اشکال و تخلفی میتوانند به ما تذکر دهند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: ما نمی‌توانیم در حوزه توریسم اقداماتی انجام ندهیم و در این حوزه پیشرفت داشته باشیم، من ۴۶ سال در تبریز زندگی کرده ام ولی شاهد حضور پررنگ توریست خارجی نبوده ام و این امر نشان میدهد که در این حوزه باید فعالیت قابل توجهی داشته باشیم.
شهردار تبریز همچنین گفت: مجموعه مدیریت شهری تبریز همه تلاش خود را در جهت حفظ آثار تاریخی انجام خواهد داد و جایی که ببیند نمیتواند بخش خصوصی را برای ورود متقاعد کند برای حفظ اثر تاریخی چاره ای خواهد اندیشید. همچنین ایرج شهین باهر در همایش بررسی نقش آموزش محیط زیست در توسعه پایدار حوضه آبریز دریاچه ارومیه با بیان اینکه شهرداری تبریز در خصوص احیای این دریاچه نقش مهمی ایفا می کند، اظهار کرد: شهرداری تبریز، نحوه مصرف آب در کشت های فضای سبز را مدیریت کرده و تمامی آبیاری های سطح شهر کنترل می کند و آبیاری ها نیز به صورت آبیاری قطره ای صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه کاشت چمن از فضای سبز تبریز حذف یا کمتر می شود، افزود: این مسئله درحالی است که کلانشهر تبریز از لحاظ سرانه فضای سبز فقیر بوده و وضع مطلوبی ندارد اما به دلیل کم آبی، چاره ای جز این نداریم.
شهین باهر همچنین در ادامه اظهار کرد: نوع کشت درختان در این کلانشهر نیز باید تغییر یافته و درختان بومی تبریز در سطح شهر کاشته شود.
شهردار تبریز در بخش دیگر سخنان خود به بحث آموزش شهروندی اشاره کرد و افزود: بحث آموزش شهروندی در تمامی حوزه ها الزامی است چرا که توسعه پایدار یک شهر با حمایت و همکاری شهروندان آن شهر صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه کشور ما در قرن بیست و یکم گامی در راستای آموزش شهروندی برنداشته اظهار داشت: حتی دولت نیز در این راستا برنامه ای نداشته و در کتب آموزش و پرورش هم خبری از این مسئله در میان نیست. این درحالی است که در کشورهای توسعه یافته، به دانش آموزان خود در همان سال های آغازین تحصیل آموزش های شهروندی داده می شود.
وی با بیان اینکه افتتاح هر پل عابرگذر برقی بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه دست شهرداری می گذارد، تصریح کرد: اگر فرهنگ شهروندی در جامعه ای وجود داشته باشد، نیازی به نرده کشی و افتتاح پل و هزینه نگهداری وجود ندارد.

شهردار تبریز از آموزش شهروندی در ۸۱ مدرسه دولتی برای نخستین بار در کشور در این کلانشهر خبر داد و افزود: شهرداری تبریز در راستای آموزش فرهنگ شهروندی و شهرنشینی سه کتاب آموزشی چاپ کرده و در مدارس دولتی تبریز به صورت هفتگی تدریس داده می شود.

وی همچنین از تربیت ۴۵۰ مدرس آموزش شهروندی در شهرداری تبریز خبر داد و گفت: امیدواریم از ترم آینده این سه کتاب به ۱۲ کتاب تبدیل شده و به سیستم آموزش شهروندی افزوده شود.

شهردار تبریز همچنین در ادامه با اشاره به قطع درختان زعفرانیه، تصریح کرد: شهرداری تبریز که این درختان را کاشته و آبیاری کرده چرا باید اقدام به قطع آنان کند؛ در این مسئله ما از قطع درختان شاکی هستیم.

وی همچنین ادامه داد: پس از انتشار این تصاویر در فضای مجازی و توجه مردم به این مسئله، خوشبختانه ۱۲ پرونده غیر از این پرونده متوقف شد و امیدواریم در چند روز آینده نیز درخت کاری در این محل صورت می گیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز