روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 449
  • 773
  • 1,386,682
جلوگیری از حمل کنسانتره مس‌سونگون به استان‌های دیگر

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: در صورتی که تا یک ماه آینده ساز و کار لازم برای انتقال حساب‌های مالی مس‌سرنگون به استان منتقل نشود از حمل کنسانتره مس به دیگر استان‌ها جلوگیری خواهد شد.
محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای معادن استان، با تأکید بر رصد فعالیت‌های معدنی در محدوده‌هایی که مجوز اکتشاف برای آنها صادر شده است، اظهار داشت: طبق قانون، کسانی که در مهلت تعیین شده نسبت به انجام عملیات اکتشاف اقدام نکنند پروانه اکتشاف و بهره‌برداری آنها باطل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه از سرمایه‌گذاران بخش معدن حمایت می‌کنیم، افزود:‌ در عین حال به کسانی که مجوز اکتشاف گرفته‌اند و به دنبال سوءاستفاده هستند یا توانایی کافی برای انجام عملیات اجرایی ندارند اجازه فعالیت داده نمی‌شود.
پورمحمدی بر رعایت قانون همچنین اصلاح برخی از مواد قانونی در خصوص احیای منابع طبیعی که در اثر بهره‌برداری از معادن تخریب شده است، تأکید کرد.
استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین بر انتقال حساب‌های مالی و مالیاتی شرکت مس‌سونگون به استان تأکید کرد و گفت: هزینه‌هایی که از رهگذر بهره‌برداری از این معدن به زیرساخت‌های استان تحمیل می‌شود، باید از محل درآمدهای آن جبران شود و به این منظور لازم است منابع و گردش مالی این شرکت در خود استان ثبت شود.
استاندار آذربایجان‌شرقی هشدار داد در صورتی که تا یک ماه آینده ساز و کار لازم برای انتقال حساب‌های مالی مس سرنگون به استان منتقل نشود از حمل کنسانتره مس به دیگر استان‌ها جلوگیری خواهد شد.
پورمحمدی گفت: حجم گردش مالی این شرکت سالانه بیش از ۲هزار ۳۰۰میلیارد تومان است و باید استان از این میزان گردش مالی و مالیات بهره‌مند شود.
در این نشست تعدادی از پرونده‌های بهره‌برداران و مکتشفان در خصوص تعطیلی موقت، درخواست سلب یا رفع سلب صلاحیت و محاسبه حقوق دولتی مورد بررسی قرار گرفت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز