روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 606
  • 659
  • 1,438,167
جلوگیری از گم شدن منابع مالی با شفاف سازی بودجه

عضو کمیسیون امورداخلی و شوراهای مجلس گفت: هنگامی که بودجه شفاف باشد و مردم بدانند بودجه در چه بخش هایی هزینه می شود، دیگر منابع مالی گم نخواهد شد.
شهاب الدین بی مقدار آشکار کردن جزییات بودجه را یکی از نقاط قوت بودجه ۹۸ عنوان کرده و گفت: هر اندازه شفاف سازی در کشور انجام شود، رانت و رشوه خواری و فساد کمتر خواهد شد. این موضوع در ارتباط با بودجه نیز مصداق دارد. اگر شفافیت باشد دیگر منابع مالی گم نمی شود و مردم می دانند بودجه در کجا هزینه شده است.
نماینده مردم تبریز درمجلس شورای اسلامی درباره سهم خواهی بعضی از نمایندگان در هنگام بررسی و تصویب بودجه اظهار کرد: اگرچه عنوان می شود برخی از نمایندگان به دنبال سهم خواهی بیشتر برای حوزه انتخابییه خود هستند اما باید به این موضوع توجه داشت که این سهم خواهی به طور معمول پذیرفته نمی شود زیرا بعد از آن که بودجه توسط دولت تدوین می شود، تغییرات آن یک درصد خواهد بود و بیشتر نمی شود.
سهم خواهی نمایندگان با منافع ملی در تضاد است
وی افزود: این که نماینده ای در مجلس تنها به منافع حوزه انتخابییه خود فکر کند با منافع ملی تضاد دارد زیرا تمرکز نمایندگان باید روی برنامه ها باشد. متاسفانه با نفوذ بعضی از افراد، پروژه های زیادی تصویب شد که توجیه اقتصادی نداشت اما در حال حاضر اضافه کردن پروژه های جدید ممنوع است. هنگامی که پروژه ‌عمرانی‌ای پیشنهاد می شود، دولت باید بررسی های لازم را انجام دهد تا پروژه هایی که توجیه اقتصادی ندارند درکشور به اجرا در نیاید.
بی مقدار با تاکید بر انجام آمایش سرزمین در تدوین و تصویب بودجه گفت: بدون آمایش سرزمین نباید کاری انجام داد. اگر آمایش سرزمین اتفاق افتاده بود امروز شاهد مشکلات اصفهان، خوزستان و همچنین خشک شدن تالاب ها و دریاچه ها نبودیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز