روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 2
  • 761
  • 1,332,703
جمعه سیاه۲ خانواده

پیکرهای سه دختر و پسر نوجوان و مرد جوانی که از اعضای دو خانواده بودند، عصر جمعه از سد عباس آباد، شهرستان بانه بیرون کشیده شد.
این حادثه دلخراش عصرجمعه گذشته هنگامی رخ داد که یکی ازکودکان برای شنا وارد دریاچه پشت سد شد اما ناگهان غرق شد. همان موقع پدرش و دو نوجوان دیگر که شاهد این صحنه بودند به فاصله کوتاهی برای نجات غریق، به آب زدند اما دراین میان دونوجوان و مرد ۴۰ ساله نیزدرمیان آب‌ها غرق شدند. همزمان با اعلام این حادثه به هلال احمر و اورژانس، تیم‌های ویژه امدادی خیلی سریع راهی محل مورد نظرشدند اما دریافتند دو دختر ۱۰ و ۱۵ ساله، یک پسر ۱۰ ساله و یک مرد ۴۰ ساله که اعضای دو خانواده بودند دراین واقعه غم انگیزجان باخته‌اند.
رضا فاتحی رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان بانه استان کردستان ضمن تأیید این خبر اظهار کرد: عصر جمعه ۲ خانواده برای تفریح و گردش به اطراف سدعباس آباد رفته بودند که هر کدام در این حادثه ۲ عضو خانواده‌شان را از دست دادند.
وی با اشاره به اینکه غرق شدگان پدر و پسر ۱۰ ساله و ۲ دختر ۱۰ و ۱۵ ساله خانواده دیگری بودند ادامه داد: زمانی که پسر ۱۰ ساله در آب غرق شد دیگر اعضای خانواده تلاش کردند او را نجات دهند که تلاش‌های آنان بی‌نتیجه بود و هر چهار نفر غرق شدند. با وجود اینکه فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ در محل حاضر شده بود اما تلاش امدادگران برای احیای جان غرق شدگان بی‌نتیجه ماند.
به گفته وی، هفته گذشته نیز یک مرد ۴۰ ساله هنگام شنا در این سد جان خود را از دست داده بود که تعداد غرق شدگان این سد را به پنج نفر می‌رساند.
وی اظهارداشت: با وجود توصیه‌های اکید مبنی بر شنا نکردن در محدوده سد عباس‌آباد اما همچنان شاهد هستیم، عده‌ای برای شنا به این سد مراجعه می‌کنند. اجساد چهار قربانی که با تلاش نیروهای امدادی ازآب گرفته شده بود به سردخانه بیمارستان صلاح‌الدین ایوبی بانه انتقال یافت تا پس ازمعاینات پزشکی قانونی تحویل خانواده‌هایشان شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز