روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 497
  • 749
  • 1,336,982
جمعیت دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی به ۵ میلیون نفر رسید

رئیس هیات امنا و موسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هم اینک یک و نیم میلیون دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند و تاکنون پنج میلیون نفر از آن دانش آموخته شده اند.
علی اکبر ولایتی در جریان بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد افزود: این دانشگاه از سه بخش دانشگاه، آزاد و اسلامی تشکیل شده و هم اکنون بزرگترین دانشگاه حضوری جهان و در نوع خود بی نظیر است.
وی ادامه داد: ۷۰ هزار استاد تمام وقت و پاره وقت و حدود ۴۰ هزار کارمند هم اینک در این خانواده بزرگ علمی آموزشی در خدمت آموزش عالی هستند که برای بهره مندی همه این ظرفیت ها باید برنامه ریزی دقیق داشت.
رئیس هیات امنا و موسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: جمعیت دانشجویان کشور در آستانه انقلاب اسلامی به ۲۰۰ هزار نفر هم نمی رسید اما اکنون این تعداد ۲۰ برابر شده؛ این امر طبیعی است که در برخی رشته ها صندلی خالی داریم و متقاضیان برخی رشته ها چندین برابر ظرفیت دانشگاه است. وی به افزایش متقاضیان رشته های علوم تجربی اشاره و بیان کرد: در کنکور سراسری امسال از مجموع ۹۰۰ هزار داوطلب ۷۰۰ هزار نفر داوطلبان رشته تجربی هستند. این نیاز سبب می‌شود دانشگاه در این بخش توسعه یابد.
ولایتی افزود: نباید در دانشگاه آزاد قید و بندهای دست و پاگیر وجود داشته باشد. این دانشگاه متعلق به نظام و همه مردم است زیرا هزینه اش را مردم بطور مستقیم از طریق شهریه می پردازند یا امکانات آن توسط نظام در اختیار دانشگاه آزاد قرار گرفته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز