روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۸/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 960
  • بازدید دیروز: 907
  • کل بازدید ها: 463,564
جمع‌آوری ۱۸۰۰ چاه غیرمجاز مرتبط با دریاچه ارومیه

رئیس ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: کاهش ۲۵ درصدی بارش‌های استان آذربایجان غربی سبب کاهش تراز سطح آب دریاچه ارومیه شده است.
رئیس ستاد احیای دریاچه ارومیه در توضیح توقف سد‌سازی‌ها در منطقه ارومیه با هدف احیا دریاچه، گفت: آبهای کنترل شده به دریاچه‌ها ریخته نمی‌شود زیرا تماما مصرف می‌شوند، دریاچه، باتلاق و تالاب‌ها هم با آب سیلاب زنده اند، از این رو وقتی سدها جلوی سیلاب ها را بگیرند حق آبه دریاچه تامین نمی‌شود بنابراین دریاچه خشک می‌شود. از این رو دستور توقف سدهای در حال ساخت اطراف دریاچه ارومیه داده شد.
کلانتری رئیس ستاد احیای دریاچه ارومیه افزود: برخی افراد که سودهای کلان از این سدسازی‌ها کسب می‌کردند یا در اطراف سدها اراضی داشته‌‌اند، با توقف سدسازی ضرر کرده و مخالفت‌هایی را مطرح کرده‌اند، با این حال دولت دستور توقف این سدسازی‌ها را با هدف احیا دریاچه ارومیه را داد چراکه در غیر این صورت دریاچه راهی جز خشک شدن                         ندارد.
کلانتری در خصوص پر کردن چاه‌های آب اطراف دریاچه ارومیه، گفت: چاه‌ها ارتباطی با دریاچه ندارند مگر چاه‌هایی که در حاشیه رودخانه‌ها حفر شده است، در اطراف دریاچه ارومیه نیز حدود ۴۰ هزار چاه غیرمجاز وجود دارد که حدود ۵ تا ۶ هزار چاه در حاشیه رودخانه‌هاست و ۳۵ هزار ارتباطی با دریاچه ندارند از این روتاکنون حدود هزار و ۸۰۰ چاه جمع شده که باقی مانده آن هم به مرور جمع خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز