روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 390
  • 769
  • 1,387,392
جمع‌آوری ۱۸۰۰ چاه غیرمجاز مرتبط با دریاچه ارومیه

رئیس ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: کاهش ۲۵ درصدی بارش‌های استان آذربایجان غربی سبب کاهش تراز سطح آب دریاچه ارومیه شده است.
رئیس ستاد احیای دریاچه ارومیه در توضیح توقف سد‌سازی‌ها در منطقه ارومیه با هدف احیا دریاچه، گفت: آبهای کنترل شده به دریاچه‌ها ریخته نمی‌شود زیرا تماما مصرف می‌شوند، دریاچه، باتلاق و تالاب‌ها هم با آب سیلاب زنده اند، از این رو وقتی سدها جلوی سیلاب ها را بگیرند حق آبه دریاچه تامین نمی‌شود بنابراین دریاچه خشک می‌شود. از این رو دستور توقف سدهای در حال ساخت اطراف دریاچه ارومیه داده شد.
کلانتری رئیس ستاد احیای دریاچه ارومیه افزود: برخی افراد که سودهای کلان از این سدسازی‌ها کسب می‌کردند یا در اطراف سدها اراضی داشته‌‌اند، با توقف سدسازی ضرر کرده و مخالفت‌هایی را مطرح کرده‌اند، با این حال دولت دستور توقف این سدسازی‌ها را با هدف احیا دریاچه ارومیه را داد چراکه در غیر این صورت دریاچه راهی جز خشک شدن                         ندارد.
کلانتری در خصوص پر کردن چاه‌های آب اطراف دریاچه ارومیه، گفت: چاه‌ها ارتباطی با دریاچه ندارند مگر چاه‌هایی که در حاشیه رودخانه‌ها حفر شده است، در اطراف دریاچه ارومیه نیز حدود ۴۰ هزار چاه غیرمجاز وجود دارد که حدود ۵ تا ۶ هزار چاه در حاشیه رودخانه‌هاست و ۳۵ هزار ارتباطی با دریاچه ندارند از این روتاکنون حدود هزار و ۸۰۰ چاه جمع شده که باقی مانده آن هم به مرور جمع خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز