روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 608
  • 798
  • 1,334,107
جمع آوری معتادان و خرده فروشان مواد مخدر از۲۰ اسفندماه آغاز می شود

وزیرکشور دستور داد تا از۲۰ اسفندماه تا پایان خردادماه خرده فروشان مواد مخدر و معتادان متجاهر در ۱۲ استان کشور جمع آوری شوند.
عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه هماهنگی ۱۲ استان کشور برای جمع آوری معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدراظهارکرد: طرح جمع آوری معتادان متجاهر از۶ ماه قبل در تهران آغازکردیم و انشالله از ۲۰ اسفنده تا خردادماه سال آتی در۱۲استان عملیاتی خواهیم کرد و از همه ظرفیت ها استفاده می کنیم.با شناسایی مناطق آلوده در ۱۲ استان ۴۰ هزار معتاد متجاهر و خرده فروش مواد مخدر شناسایی شده اند. بنا داریم درمرحله اول حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار معتاد متجاهر جمع آوری و با امکاناتی که فراهم خواهیم آورد بتوانیم بقیه معتادان ا هم از سطح شهر پاکسازی کنیم.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه درمان، صیانت و توانمند سازی معتادان در دستور کار است، اعلام کرد: با توجه به برنامه ریزهای انجام شده بایستی ۱۲ استان برنامه های خود را برای جمع آوری معتادان و خرده فروشان مواد مخدرتا آخرهفته آینده به این ستاد ارائه کنند.
وزیر کشور یادآورشد: طرح جمع آوری معتادن و خرده فروشان مواد مخدر ابتدا در یک استان همچون تهران بصورت الگو به اجرا درآمد که موفقیت آمیز بود و اینک قرار است این طرح در ۱۲ استان مهم دیگر اجرایی شود۰
رحمانی فضلی درباره وضعیت مراکز درمانی تحت پوشش ماده ۱۶ گفت: هم اکنون کمبودهایی در برخی مراکز وجود دارد اما بنا نیست که این مراکز را خودمان بسازیم چون هزینه اداره و بهره برداری آن خیلی بالا است. قرار شد تا از ساختمان موجود بلااستفاده در استان ها که تعدادشان زیاد است استفاده شود.البته در تعمیر و آماده سازی آمادگی داریم کمک کنیم و هم اینکه از ظرفیت مراکز تحت پوشش ماده ۱۵ استفاده شود چرا که مراکز تحت پوشش ماده ۱۵ متعلق به بخش خصوصی است که می توانیم بصورت استیجاری از آنها استفاده کنیم.
وی گفت: با کمک شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از قبیل بهزیستی، شهرداری، ناجا و قوه قضاییه و زندان ها ظرفیت های درمان معتادان را افزایش دادیم و تقسیم کار انجام شده است.
وی ادامه داد: وضعیت مان نسبت به گذشته بهتر شده اما هنوز مطلوب نیست و امید است تا اسفندماه امسال به رقم بهتری برسد.
وزیرکشورازمسئولان دستگاههای اجرایی خواست با توجه به تاکید رهبرمعظم انقلاب، همه دستگاهها باید با انگیزه لازم، مدیریت صحیح و هماهنگی دستگاه ها و نحوه پیگیری درست، کار مقابله با اعتیاد را در کشور بصورت فوق العاده دنبال کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز