روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 342
  • 721
  • 1,335,264
جنایت بـرای مشتـی دلار!

دو برادر که به مشهد آمده و در یکی از سوئیت های آپارتمانی پنج طبقه ساکن بودند با وسوسه مشتی پول و دلار، مالک آپارتمان را به قتل رساندند درحالی که هیچ پولی از این ماجرای هولناک به دست نیاوردند!
ماجرای این پرونده جنایی پانزدهم شهریور گذشته زمانی روی میز قاضی ویژه قتل عمد گشوده شد که نیروهای کلانتری فیاض بخش مشهد از کشف جسد مردی خبر دادند که در یکی از سوئیت های آپارتمانی پنج طبقه واقع در خیابان امام رضا (ع) خفه شده بود!
بررسی های مقدماتی قاضی کاظم میرزایی نشان می داد که مقتول مرد سوئیت دار است و عاملان جنایت با پاره کردن ملافه تختخواب، دست و پاهای او را بسته و سپس با فروبردن مقداری از پارچه ها در دهان مرد سوئیت دار و همچنین پیچاندن پارچه ملافه به دور گردن، او را به طرز وحشتناکی کشته اند!
ادامه تحقیقات بیانگر آن بود که عامل یا عاملان جنایت، بدون تخریب لوازم یا بخشی از در سوئیت، به راحتی وارد اتاق شده و دست و پاهای مرد سوئیت دار را بسته اند!
زنی که به عنوان نظافتچی در این آپارتمان مشغول کار بود به مقام قضایی گفت: وقتی پنج شنبه وارد آپارتمان شدم کسی را ندیدم فقط یکی از مسافران را مشاهده کردم که از در بیرون رفت. من هرچه به دنبال آقای «م» (مقتول) گشتم او را ندیدم به همین دلیل به اتاقکی رفتم که زیر پله ها قرار داشت چرا که همه مدارک مسافران آپارتمان پنج طبقه (غیرمجاز) در آن جا نگهداری می شد. تصور می کردم او برای برداشتن مدرکی به اتاقک مذکور رفته باشد ولی باز هم اثری از «م» نیافتم تا این که با مرد دیگری که آپارتمان را به «ع- م» واگذار کرده بود تماس گرفتم و موضوع را به او گفتم. وقتی مالک اصلی آمد با هم به دنبال «م» گشتیم که ناگهان جسد او را در یکی از سوئیت ها یافتیم و …
گزارش خراسان حاکی است، در حالی که جنایت مذکور به صندوقچه ای از پازل های به هم ریخته تبدیل شده بود، جست وجوی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با دستور قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، روی مسافرانی متمرکز شد که از چند روز قبل در این مکان ساکن شده بودند! در این میان سرنخ ها به دو برادر رسید که ماجرای رفتن آن ها از آپارتمان اجاره ای غیرمجاز، ظن کارآگاهان را برانگیخت. ردیابی مسیر حرکت دو برادر ۵۵ و ۳۸ ساله نشان می داد که آن ها از طریق فرودگاه به تهران گریخته اند.
سرقت شدن کیف دستی مقتول تنها سرنخی بود که کارآگاهان در پی یافتن آن بودند اما چند روز بعد کیف دستی مقتول در حالی کشف شد که عامل یا عاملان جنایت آن را در فرودگاه مشهد رها کرده بودند. وجود ۳۰۰ دلار در کیف مذکور نشان می داد که عاملان جنایت به خاطر استرسی که داشته متوجه دلارها نشده اند!
بنا بر گزارش اختصاصی خراسان، این گونه بود که احتمال وقوع جنایت به خاطر مشتی دلار قوت گرفت و با شناسایی هویت دو برادر مسافر، روند تحقیقات تغییر کرد. به همین دلیل و با دستور سرهنگ حسین بیات مختاری (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) گروه زبده ای از کارآگاهان اداره جنایی به سرپرستی سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس دایره قتل) بررسی های گسترده ای را برای شناسایی مخفیگاه متهمان فراری آغاز کردند تا این که مشخص شد یکی از متهمان در منطقه بومهن و دیگری در تهران به صورت مخفیانه زندگی می کند.
با به دست آمدن این اطلاعات، کارآگاهان با صدور دستور قضایی و نظارت مستقیم سرهنگ غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی) عازم تهران شدند و متهمان را در دو عملیات جداگانه و غافلگیرانه دستگیر کردند. با انتقال متهمان این پرونده جنایی به مشهد، صبح پنج شنبه گذشته، بازجویی از آنان در حضور قاضی میرزایی آغاز شد.
دو برادر متهم به قتل مرد سوئیت دار اعتراف کردند: با توجه به این که مرد سوئیت دار، پنج طبقه آپارتمان را به اجاره واگذار می کرد، احتمال دادیم که پول و دلار زیادی داشته باشد. ابتدا قصد داشتیم با بستن دست و پاهایش پول ها را سرقت کنیم ولی وقتی ملافه را دور گردنش پیچیدیم و مقداری پارچه در دهانش فرو بردیم تازه فهمیدیم که او را کشته ایم. در حالی که هیچ پولی پیدا نکردیم به تهران گریختیم!
بنابراین گزارش، با دستور قاضی میرزایی، متهمان این پرونده جنایی برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفتند./تابناک

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز