روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 44
  • 761
  • 1,434,441
جنایت کارگر خدماتی در خانه زن تنها

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری کارگر خدماتی که اقدام به قتل صاحبخانه و سرقت طلا و جواهراتش کرده و به ترکیه متواری شده بود،خبر داد.
در تاریخ ۲۱ آذر ماه امسال خبر کشف جسد متعلق به زنی ۵۰ ساله در محل سکونتش به کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس اعلام شد که با حضور مأموران در محل و تأیید خبر اولیه، موضوع به اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.
در همان اقدامات اولیه صورت گرفته در محل جنایت مشخص شد که مقتول به علت اصابت گلوله به پیشانی به قتل رسیده است و طبق اظهارات دختر مقتوله که پس از مراجعه به محل سکونت مادرش با جسد وی روبه رو شده بود، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتول دارای مقدار قابل توجهی پول و طلاجات بوده که تماما سرقت شده است.
دختر مقتول در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از روز گذشته چندین نوبت با تلفن منزل و گوشی تلفن همراه مادرم تماس گرفتم اما او پاسخگوی تماس های من نبود تا اینکه تصمیم گرفتم تا به منزل مادرم رفته و از سلامت وی اطمینان پیدا کنم اما زمانیکه وارد خانه شدم با جسد مادرم روبه رو شدم که روی زمین افتاده بود.
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که از حدود یک ماه پیش و پس از انجام یک عمل جراحی بر روی مقتول و به پیشنهاد اعضای خانواده اش ، امور مربوط به نظافت منزل توسط یک کارگر خدماتی انجام می شد. همچنین در ادامه تحقیقات از دختر مقتول مشخص شد که آخرین بار قرار بوده تا این فرد یک روز قبل از کشف جسد و به قصد انجام نظافت منزل به محل سکونت مقتوله مراجعه کند که پس از آن دیگر اطلاعی از وی وجود ندارد.
کارآگاهان با شناسایی این کارگر خدماتی به نام امید . م ۲۰ ساله اطلاع پیدا کردند که او همزمان با وقوع جنایت از کشور خارج و به کشور ترکیه رفته است اما مدتی بعد و در ادامه رسیدگی به این پرونده ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که امید . م پس از گذشت نزدیک به ۱۵ روز مجددا به ایران بازگشته است که بلافاصله اقدامات پلیسی برای شناسایی مخفیگاه وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت .
سرانجام با شناسایی مخفیگاه امید . م در منطقه میدان رهبر در شرق تهران ، کارآگاهان اداره دهم در ساعت ۱۴ روز گذشته موفق به دستگیری وی شدند و در همان بازرسی اولیه از مخفیگاه متهم یک قبضه اسلحه کمری مورد استفاده در جنایت نیز از وی کشف شد .
امید در همان تحقیقات اولیه صراحتا به ارتکاب جنایت با انگیره سرقت اعتراف کرد و به کارآگاهان گفت : چند ماه پیش بود که در فضای مجازی اقدام به انتشار آگهی برای کار در منزل کرده بودم که مقتول با من تماس گرفت ؛ زمانیکه برای اولین بار به منزلش رفته بودم ، متوجه شدم که او به تنهایی زندگی می کند و هر از گاهی دخترش به او سرکشی می کند .
هر هفته یک بار به منزل مقتول می رفتم و امور مربوط به نظافت خانه را انجام می دادم و در همین مدت متوجه شدم که وی مقدار قابل توجهی طلا دارد. با اطلاع دقیق از وضعیت زندگی مقتول، تصمیم به سرقت گرفتم و با یکی از دوستانم در غرب کشور تماس گرفته و او برای من یک قبضه سلاح کمری خریداری کرد. پس از رسیدن اسلحه به دستم ، منتظر ماندم تا مقتول همچون روال همیشگی با من تماس گرفته تا برای نظافت به خانه اش بروم تا اینکه تماس گرفت و در تاریخ بیستم آذرماه من برای نظافت به خانه مقتول رفتم. زمانیکه وارد خانه شدم، اطمینان پیدا کردم که او تنهاست و فرد دیگری در خانه نیست.
متهم ادامه داد: زمانیکه مقتول به داخل اتاقش رفته بود ، به سراغش رفتم و گلوله ای به سر وی شلیک کردم. با اطلاع از محل نگهداری پول و طلاجات اقدام به سرقت تمامی پول و طلاجات کرده و از خانه خارج شدم.
با فروش طلا ها ، در مجموع نزدیک به ۷۰ میلیون تومان پول به دست آورده بودم و تصمیم گرفتم تا از ایران خارج شده و به ترکیه بروم و همین کار را هم کردم اما پس از چندین روز خوشگذرانی و پایان پول مجبورشدم تا به تهران بازگردم که پس از گذشت چند روز دستگیر شدم .
براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز