روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 223
  • بازدید دیروز: 1,407
  • کل بازدید ها: 843,842
جنگل هاى ارسباران نعمتى خدادادى براى مردم

معاون سیاسی و امنیتى استاندار آذربایجان شرقى گفت: جنگل هاى ارسباران نعمتى خدادادى براى تمامى مردم کره زمین محسوب مى شود.
رحیم شهرتی فر در دیدار کارشناسان سازمان یونسکو و معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با وی گفت: مردم جمهوری اسلامی ایران از قرن های متمادی به مسائل فرهنگی و تمدنی علاقه داشته اند و همواره در این حوزه فعالیت های بسیار ویژه ای انجام داده اند.
وی با اشاره به عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان یونسکو در حدود ۷۰ سال پیش ابراز کرد: در این مدت و به ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز همکاریهای بسیار خوبی با سازمان یونسکو در حوزه های مختلف داشته ایم و از این پس نیز علاقه مند به تقویت روابط متقابل هستیم.
وی با اشاره به ظرفیت های بی نظیر منطقه جنگلی و گردشگری ارسباران تصریح کرد: این منطقه یک نعمت خدادادی برای مردم کره زمین محسوب می شود و باید برای حفاظت از این مناطق بیش از پیش توجه کرد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی خطاب به کارشناسان سازمان یونسکو اظهار کرد: خوشحال هستیم که جنگل های ارسباران در آستانه ثبت جهانی قرار دارند و ما نیز نهایت تلاش خود را برای حفاظت از محیط زیست این منطقه بی نظیر جنگلی به کار می گیریم.
شهرتی فر ابراز کرد: اداره کل حفاظت از محیط زیست استان تا کنون حفاظت کامل از منطقه از منظر پوشش گیاهی و حیات وحش را به خوبی انجام داده و اداره کل منابع طبیعی نیز برای حفاظت از اراضی ملی برای حفظ مالکیت عمومی دولت در این مناطق نیز تلاش می کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود توسعه کشاورزی مکانیزه و مدرن در مناطق جنگلی را یکی از مهم ترین سیاست های دولت دوازدهم عنوان کرد و ادامه داد: بر همین اساس، توسعه کشت مکانیزه در حاشیه ارس یکی از مهم ترین برنامه های مدیریت ارشد استان است تا از طریق اجرای این طرح، هم معیشت کشاورزان منطقه تامین شود و هم کمترین آسیب به مناطق جنگلی بخصوص در نقاط پرشیب وارد شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: ثبت جهانی منطقه ارسباران به عنوان یک جاذبه طبیعی توسط سازمان یونسکو رسالت مدیران استان برای حفاظت هرچه بیشتر از این منطقه را بیش از پیش ایجاب می نماید و تمامی دستگاه های مسئول، فرمانداران، بخشداران و … خود را متعهد به برگشت مناطق جنگلی به حالت طبیعی خود می دانند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز