روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 786
  • 889
  • 993,817
جنگ نرم دشمنان علیه اعتقادات جوانان

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: حجاب میوه عفاف است. دستگاه ‌های فرهنگی باید الگوهای مناسبی را برای حجاب ارائه کنند.
حجت ‌الاسلام سید محمد علی آل‌هاشم در اجتماع ملی حافظان حریم خانواده در تبریز با اشاره به جنگ نرم دشمنان علیه اعتقادات جوانان ابراز داشت: دشمنان با شیوه‌های گوناگون تبلیغی و رسانه‌ای خودشان هجمه گسترده‌ای علیه مبانی اخلاقی و خانواده ما شکل دادند تا تاثیراتی سوئی بر روی اعتقادات جوانان ایرانی داشته باشد.
وی همچنین با تاکید بر اینکه یکی از عوامل کم مهری به حجاب عدم برنامه‌ریزی مناسب برای حجاب است، ادامه داد: مسئولان باید برنامه ریزی کامل و جامع برای حجاب داشته باشند.
آل هاشم با تاکید بر اینکه اینکه مقداری در بحث حجاب کم‌ توجهی داشته‌ایم به این جهت است که به فرهنگ تسامح و تساهل بیشتر روی آوردیم، افزود: در سال‌های اخیر شاهد بی توجهی‌ها و کم مهری‌هایی نسبت به حجاب هستیم که برخی از علل آن ضعف در تبیین صحیح فرهنگ اسلامی است.
امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه دستگاه‌ های فرهنگی باید الگوهای مناسبی را برای حجاب معرفی کنند، گفت: باید نهادهای مختلف الگوهای اسلامی را برای بانوان معرفی کنند و در عین حال از افراط و تفریط پرهیز کنند.
وی با اشاره به اینکه حجاب امر خداست و شارع مقدس به عنوان یکی از احکام ضروری دینی حفظ آن را واجب کرده است، ابراز داشت: عفاف ریشه حجاب است. بانوان با حفظ حجاب می ‌توانند اطاعت را که روح و پیام اصلی بشریت است اثبات کنند.
آل هاشم افزود: آدمی نمی ‌تواند حقوق الهی را کاملا ادا کند ولی با انجام بعضی کارها می‌تواند رضایت الهی را به دست آورد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز