روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۴/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 220
  • 696
  • 1,076,751
جهاد دانشگاهی در سطح جامعه تاثیرگذاری دارد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر حضور فعال جهاد دانشگاهی در جامعه و فعالیت‌های اجرایی سطح شهر، گفت: جهاد دانشگاهی امروزه از دانشگاه خارج شده و در مسائلی که نیاز است، ورود کرده و نقش آفرینی می‌کند و به جرات می‌توان گفت که جهاد دانشگاهی اکنون در سطح جامعه تاثیرگذاری دارد.
عزیز جوانپور در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان این‌که جهاد دانشگاهی می‌تواند ظرفیت‌های اعضای هیات علمی دانشگاه را که علاقه‌مند فعالیت در سطح جامعه هستند، سازماندهی کند، افزود: این موارد نشان می‌دهد که جهاد دانشگاهی می‌تواند با توجه به وضعیت فعلی کشور، فراتر از حال حاضر، تاثیرگذاری داشته باشد.
وی با تاکید بر این‌که جهاد دانشگاهی یک نهاد انقلابی است، اظهار کرد: هدف اصلی جهاد دانشگاهی این است که بتواند نیروهای وفادار و معتقد به انقلاب و توانمند علمی را حمایت کرده و فراتر از بروکراسی‌های اداری و بخشنامه‌های دانشگاهی، حرکت‌های جهادی و انقلابی را پیش ببرد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یکی از اصلی‌ترین اهداف جهاددانشگاهی را شتاب‌دهی به حرکت علمی با اتکا به روحیه‌ی جهادی دانست و گفت: وضعیت اخیر کشور، حرکت‌های جهادی را می‌طلبد و باید در این راستا همه نهادها و دستگاه‌ها جهادگونه عمل کنند، چنانچه بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، نهادهای انقلابی همچون جهاد دانشگاهی تاسیس شد تا اهداف انقلاب را در دانشگاه‌ها پیگیری کند.
وی بیان کرد: جهاددانشگاهی توسط نیروهای انقلابی ایجاد شد تا هم در بحث‌های علمی، فرهنگی و حوزه‌های مختلف به دانشگاه کمک کند و فرآیند عملیاتی کردن اهداف انقلاب را در دانشگاه‌ها سرعت دهد.
وی با اشاره به این‌که عملکرد جهاددانشگاهی، تاثیر این نهاد انقلابی را در بخش‌های مختلف می‌نمایاند، تاکید کرد: جهاد دانشگاهی با عملکرد خود توانسته است برخی مشکلات جامعه را به ویژه در بحث‌های علمی پوشش داده و شتاب ایجاد کند.
عزیز جوانپور در ادامه به پتانسیل‌های بسیار جهاد دانشگاهی در حل مشکلات جامعه اشاره کرد و افزود: ساختار جهاددانشگاهی وابسته به سیستم‌های دولتی نبوده و دست بازتری در تصمیم گیری‌ها دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز