روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 905
  • 1,139
  • 1,384,212
جهانی: برگزاری دوره‌های آموزشی بدنسازی برای بعضی سازمان‌ها تنها منبع درآمدزایی است

یک مدرس بدنساز با اشاره به ضعف دیدگاه علمی در بین مربیان تیم‌های مختلف ورزشی، معتقد است: هنوز بحث بدنسازی به عنوان یک پدیده علمی و نیاز ضروری در تیم‌های ورزشی احساس نمی‌شود.
دکتر غلامرضا جهانی در گفت‌وگو باخبرنگاران، درباره وضعیت بدنسازی و برگزاری دوره‌های آموزشی تئوری و عملی برای آموزش مربیان بدنساز جهت حضور در تیم‌های مختلف ورزشی، اظهار کرد: این دوره‌ها نه تنها در جهت دانش افزایی مربیان بدنساز تاثیر منفی ندارد،‌ بلکه منبع درآمدی شده برای بسیاری از ارگان‌ها، سازمان‌ها و نهادها که با بر پایی این دوره‌ها به صورت یک روزه یا یک هفته‌ای، هزینه سنگینی را برای شرکت در این دوره از مربیان حاضر دریافت کنند و بدون این که مطالب جدیدی به آنها آموزش داده شود، با دادن گواهی شرکت از خود سلب مسئولیت می‌کنند.
وی گفت‌: این دوره‌ها چون به صورت تخصصی برای یک رشته ورزشی برگزار نمی‌شود تنها برای دانشجویان تربیت ‌بدنی مقطع کارشناسی مفید است که بخواهند اطلاعات عمومی خود را ارتقا دهند. در غیر این صورت برای مربیان تربیت ‌بدنی مقطع ارشد یا دکترا زیاد مفید نیست، زیرا کسانی که به عنوان مدرس بدنساز خارجی در این دوره‌ها حضور پیدا می‌کنند، نه تنها مطالب جدیدی ارائه نمی‌کنند و برای ارتقا علم بدنسازی مربیان راهکار علمی توصیه نمی‌کنند،‌ بلکه فقط منبع درآمدی برای برخی از ارگان‌ها و سازمان‌ها شده است.
جهانی افزود: تا زمانی که دیدگاه سنتی بر علم بدنسازی در کشور وجود داشته باشد و مربیان تیم‌های ورزشی به ویژه‌ فوتبال اعتقادی بر علم بدنسازی نداشته باشند، برگزاری چنین دوره‌هایی هیچ تاثیری در رشد علم بدنسازی مربیان این حوزه نخواهد داشت.
وی ‌اضافه کرد: بحث بدنسازی هنوز به عنوان یک پدیده علمی و نیاز ضروری در بین مربیان تیم‌های ورزشی مطرح نیست و اکثر مربیان سعی می‌کنند از کسانی به عنوان بدنساز در کنار تیم‌های خود بهره ببرند که تحصیلات آکادمی ندارند و یا از دوستان و نزدیکان آن مربی است که اطلاعات جامع و علمی نسبت به بدنسازی ندارند.
این مدرس بدنسازی اظهار کرد: برگزاری چنین دوره‌هایی برای ارتقا سطح علمی مربیان بدنساز طی چند سال گذشته اگر واقعا موثر بود، نتایج آن را در تیم‌های ورزشی می دیدیم، در حالی که هنوز در تیم‌ها به دنبال جذب مربیان بدنساز خارجی هستند و اعتقادی به مربیان بدنساز داخلی ندارند.
جهانی در پایان گفت‌: ما ابتدا باید نگرش مسئولان و مدیران فدراسیون‌ها را نسبت به جذب مربیان بدنساز تغییر دهیم و سپس به دنبال برپایی دوره های آموزشی برای ارتقا سطح علمی مربیان بدنساز باشیم. با دیدگاه سنتی که هنوز مسئولان ورزشی نسبت به مربیان علمی بدنساز در تمام رشته‌های ورزشی دارند، بابرگزاری چنین دوره‌هایی تنها زمینه تبلیغات را برای مدرسان بدنساز خارجی فراهم می‌کنیم، بدون این که بار علمی خوبی در زمینه بدنسازی داشته باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز