روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
جهل، تعصب و فقر، عامل اصلی در پیدایش داعش

عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست مشترک شورای معاونین وزارت کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه هیچ حوزه‌ای جدا ار مسایل فرهنگی نیست خاطرنشان کرد: ‌به طور مثال عامل اصلی در پیدایش پدیده ای مثل داعش، جهل، تعصب و فقر است و به طور کلی فرهنگ در حوزه سیاسی می تواند رفتار سیاسی را شکل دهد. در زمان انتخابات شاهد بعضی صحبت‌ها بودیم که مبنای درستی نداشت و می توانست در جامعه یاس و ناامیدی ایجاد کند. اگر فرهنگ مناسبی در این حوزه وجود داشت شاهد این اظهارات نبودیم.
وزیر کشور ادامه داد: مسایل فرهنگی در زمینه رابطه انسان با جامعه یا با طبیعت، بسیار اهمیت دارد اگر توجه به قانون در جامعه کم است به این دلیل است که مناسبات اجتماعی را خوب تعریف نکرده‌ایم.
جانشین رئیس شورای اجتماعی کشور با اشاره به اینکه می توان برای همه پروژه‌های بزرگ پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی تعریف کرد گفت: برای اینکه مسایل فرهنگی و اجتماعی جامعه را به آرمان‌هایمان در طراز جمهوری اسلامی ایران نزدیک کنیم باید تلاش مشترک بیشتری داشته باشیم.
رحمانی فضلی با اشاره به اینکه باید نظام مهندسی رسانه‌ای داشته باشیم گفت:مساله آموزش رسانه ها از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اهمیت زیادی دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز