جوابیه پتروشیمی تبریز

مدیر مسئول محترم روزنامه ساقی آذربایجان
با سلام ، احتراما ضمن تشکر از زحمات دوستان عزیز در فعالیتهای فرهنگی و رسانه ای ، روز سه شنبه مورخه ۱۳۹۷/۵/۹ در شماره ۱۸۸۱ روزنامه ساقی آذربایجان مطلبی با عنوان « پتروشیمی و پالایشگاه ، متهم یا مظلوم » درج شده است .
بدینوسیله به استحضار عالی می رساند کلیه فعالیتهای تولیدی پتروشیمی تبریز بر اساس اولویت حفظ محیط زیست انجام می گیرد بر همین اساس هزینه های زیادی برای اجرای پروژه های محیط زیست انجام داده و قسمتی از آنها در حال اجرا می باشد .
لذا پتروشیمی تبریز به عنوان نگین صنعت پتروشیمی ایران همیشه مسئولیت های اجتماعی را با رعایت الزامات ایمنی و محیط زیست سرمشق خود قرارداده است .
با وجود این همه فعالیت اصولی و زیست محیطی مصاحبه در مورد مطالب درج شده در روزنامه ساقی آذربایجان مخصوصا پاراگرا ف سوم از آخر ( منفعت طلبی برخی ها – سودجویی تعدادی از اهالی محلی ) قید شده رسما از طرف اینجانب تکذیب می گردد .
گفتنی است اهالی عزیز روستای کجاباد به عنوان همسایه ، جزو خانواده پتروشیمی محسوب می شود و برخود وظیفه می دانیم برای حفظ محیط زیست و فضای سالم و شاداب تلاش کنیم .
خواهشمند است برای مطلب درج شده تکذیبیه روابط عمومی پتروشیمی تبریز را درج نمایید .
قبلا از زحمات جنابعالی و همکاران عزیز کمال تشکر و امتنان را دارم .
با احترام
ابراهیم افشاری – رئیس روابط عمومی
ساقی آذربایجان : بعد از رسانه ای شدن اعتراض و گلایه های مردم عزیز کجوار از بابت آلودگی محیط زیست منطقه که عمدتا توسط مجتمع های تولیدی مستقر در آن محدوده ایجاد میشود روزنامه ساقی آذربایجان گزارشی در خصوص وضعیت کجوار تهیه و منتشر نمود .
بخشی از گزارش مربوط به اظهارات کارشناسان شرکت پتروشیمی بود که طی آن به تلاش این شرکت برای کاهش آلایندگی محیط زیست اشاره شده است.در صحبت های این کارشناسان اشاره ای به سو استفاده اهالی و یا منفعت طلبی اهالی محترم کجوار نشده است و در بخشی از گزارش، گزارشگر روزنامه به بررسی احتمال برخی سو استفاده ها از وضعیت موجود پرداخته و طی آن مطرح نموده که این مساله قابل بررسی است.
روزنامه ساقی آذربایجان حسب رسالت مطبوعاتی خود در جایگاه نشر وقایع و مشکلات مردم، این مساله را گوشزد نموده و خواستار بررسی موضوع شده است .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از