روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 54
  • 514
  • 1,144,823
جوان ایرانی نباید بیکار بـاشد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: معتقدم هیچ فرزند شهید و جوان ایرانی در کشور نباید بیکار بماند و باید برای ایجاد اشتغال آنها از همه توان استفاده کنیم.
رضا رحمانی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین بنیاد شهید و وزارت صنعت افزود: هرکسی برای هر جوان ایرانی شغل ایجاد کند نتیجه مثبت و ثواب آن را خواهد گرفت. ما از جامعه ایثارگری هم کمک می خواهیم تا حوزه صنعت و معدن تقویت شود.
وزیر صنعت ادامه داد: امیدواریم در آینده با این برنامه ها آسیب ها و مشکلات کمتر شود. البته طرح های مختلفی داریم که هرکدام از این طرح‌ها برای رفع مشکلات کشور است، البته اشتغال مسأله اصلی کشور است و تمامی حوزه های این وزارتخانه دارای زمینه هایی برای ایجاد اشتغال در کشور است.
رحمانی افزود: در شرایط کنونی مورد تهاجم اقتصادی هستیم و دشمن می خواهد به کشور آسیب بزند و از ایثارگران خواستیم که پای کار بیایند تا مشکلات را پشت سر بگذاریم.
وی با بیان اینکه سال ٩٧ را با همه مشکلات گذراندیم، اظهار داشت: امسال هم از همه دستگاه ها کمک گرفتیم تا فرمایش مقام معظم رهبری برای رونق تولید را اجرایی کنیم و این را به عنوان یک تکلیف پیگیری می کنیم امسال فرصت های جدید تولید و رونق تولید را مدنظر داریم و برای افزایش توان ساخت داخل برنامه های فراوانی داریم.
وزیر صنعت تصریح کرد: همه معاونت ها هفت برنامه دارند که اولین برنامه تسهیل تولید ساخت داخل، همچنین معدن را در اولویت قرار داده ایم چون در این زمینه ظرفیت های خوبی وجود دارد به ویژه این که رتبه ١٠ دنیا از نظر ذخایر معدنی را داریم.
رحمانی ادامه داد: باید نهضت و انقلاب معدنی راه بیاندازیم همچنین توسعه صادرات، توسعه شرکت های دانش بنیان را جدی گرفته ایم و در حوزه بازار برخی از ناملایمات به نبود زیرساخت ها مرتبط است به همین منظور امسال یکی از برنامه های ما تامین این زیرساخت ها است. ٣٣ درصد اشتغال کل کشور در حوزه صنعت و معدن است و این ظرفیت خوبی است، برنامه های ما تثبیت یا ایجاد اشتغال است و در این زمینه برنامه های فراوانی داریم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز