روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
جوان مرگ مغزی جان ۴ بیمار را نجات داد

اعضای بدن جوان ۲۱ ساله مرگ مغزی ساکن بیرجند جان چهار بیمار نیازمند عضو را نجات داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در هفتصد و نود و نهمین عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزی این دانشگاه، بدن «حسین حسن پور» که از بیمارستان امام رضا (ع) بیرجند معرفی شده بود، پس از تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده وی در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.
براساس این گزارش کلیه های این مرحوم به ۲ زن ۲۵ و ۲۸ ساله ساکن شهرستان های گناباد و نیشابور که سالها از نارسایی کلیه رنج می بردند و با دیالیز تحت درمان بودند به صورت رایگان اهدا و پیوند زده شد.
کبد مرحوم حسن پور نیز در بیمارستان منتصریه مشهد به مرد ۶۲ ساله ساکن این شهر پیوند شد و قسمتی از پوست بدن وی هم برای پیوند به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد ارسال گردید.
واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که شمال شرق کشور را زیر پوشش دارد، از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز