روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 616
  • 771
  • 1,434,252
حادثه دانشگاه آزاد نتیجه بی اعتمادی به تحقیقات

رئیس مرکز تحقیقات مسکن، راه و شهرسازی، گفت: حادثه ای که برای اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد رخ داد ناشی از این مسئله است که هنوز برای کاربردی کردن نتایج تحقیقات، باوری وجود ندارد وگرنه ما می توانستیم مانند سایر کشورها به طرح ‘صفرکشته’ برسیم.
به گزارش خبرنگار ان محمدشکرچی زاده در پنل «عوامل و الگوهای بهبود مشارکت دانشگاه ها در رفع مشکلات ملی»، اظهار کرد: یکی از چالش های مهم ما این است؛ کسانی که تصمیمات اساسی در کشور می گیرند باید باور داشته باشند که نتایج تحقیقاتی می تواند به یک کار اساسی بیانجامد. یکی از همان مسائلی که به نتایج تحقیقات آن باور نداریم، موضوع مسکن است. امروزه ۲۰ میلیون نفر بد مسکن و بی مسکن در کشور داریم.
رئیس تحقیقات مسکن افزود: آیا نمی شد این موضوع را در یک نهاد تفکری و اندیشه ای در کشور توامان به نتیجه رساند؟ واکاوی این موضوع خیلی مهم است.
شکرچی زاده، اظهار کرد: چالش مهم برای این تعامل و نتیجه دهی این است که روی مسئله شناخت داشته باشیم که باید در حوزه های کار تحقیقاتی جدی صورت گیرد.
به گفته این استاد دانشگاه، امروزه در کشور ۱۶ هزار کشته در جاده ها داریم. آیا نمی توانستیم با نتایج تحقیقات همانطور که سایر کشورها به پدیده «صفرکشته» دست یافته اند، ما هم با نتایج تحقیقات برسیم؟ به این نتایج باور نداریم چون ظرفیت سازی صورت نگرفته و باوری به این نتایج وجود ندارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز