حاشیه‌نشینی در اطراف روستاهای تبریز به منزله مخزن باروت و دینامیت است

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی گفت: ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی غیرمجاز در چاوان یا زندگی ۱۷ هزار نفر در باغ‌معروف یک فاجعه است و مصداق مخزن باروت هستند و هر کدام را می‌توان یک دینامیت نامید و باید مسوولان و دستگاه‌های ذیربط از جمله شهرداری فکری بیاندیشد تا قبل از حادثه کاری کنیم.
حافظ باباپور در نشست خبری به مناسبت “روز روستا” با اصحاب رسانه اظهار کرد: ۱۵ مهرماه روز ملی روستا نامگذاری شده است که در سطح ملی همایش‌های سراسری در این رابطه برگزار می‌شود و این نشان از اهمیت روستا و ساکنین روستا به عنوان قطب‌های تولید است.
وی در تشریح پروژه‌های قابل افتتاح شهری و روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی به مناسبت روز روستا در سال جاری، گفت: اجرای طرح هادی روستایی ۱۷ روستا در ۲۱ شهرستان به اعتبار ۵ میلیارد تومان، ۸۲۷ جلد سند مالکیت روستایی، ۳۸۹ جلد سند مالکیت شهری، اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، برنامه جامع تامین مسکن اقشار کم درآمد روستایی، ۱۶۲ واحدی گلریزان عجب‌شیر از جمله این پروژه‌ها است.
وی تصریح کرد: باید کاری کنیم تا روستا محل آسایش و محلی برای زندگی شود و به عنوان دولتمرد باید جهت تحقق این موضوع، حتما به روستاییان سوپزیت دهیم تا در روستاها به عنوان کانون زیستی زندگی کنند.
باباپور با اشاره به اینکه رویکرد اخیر دولت توجه به اقتصاد و معیشت روستاییان است، افزود: از جمله اقدامات دولت پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به روستاییان می‌باشد که به تبع آن مهاجرت معکوس به روستاها اتفاق افتاده است چراکه افرادی که چندین سال دیار خود را ترک کرده بودند اقدام به بازگشت به روستاهای خود کرده و در حال احیای آن هستند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از