روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 775
  • 817
  • 1,357,931
حاشیه‌نشینی مهمترین دغدغه شورای شهر پنجم است

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت: در دوره پنجم مهمترین انگیزه‌ام از ورود به شورا مساله حاشیه‌نشینی بود، در دوره چهارم رسیدگی به حاشیه‌نشینی تنها محدود به خدمات عمرانی و محله ای شد اما این کارها مُسکِنی موقتی بود.
فریدون بابایی‌اقدم در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص عملکرد شورای پنجم در سال ۹۶ اظهار داشت: از ابتدای شورای پنجم از جمله انتخاب هیئت رئیسه، انتخاب شهردار و تعیین تعرفه عوارض محلی و عملکرد کمیسیون‌ها نشان داده شد که یک شورای متفاوت روی کار آمده است، پس از انتخابات نتایج حاکی از آن بود که جو شورا سیاسی خواهد شد و طبیعتا این اتفاق نیز رخ داد.
وی ادامه داد: در انتخاب هیئت رئیسه و تا زمان انتخاب شهردار این مساله قابل مشاهده و لمس بود اما روی‌هم رفته عملکرد شورا در شش ماه گذشته قابل قبول بود، به سبب اینکه کار شورایی کار جمعی می‌باشد این کار جمعی را در شورا می بینیم که نمود آن را نیز در جلسات علنی شورا و کمیسیون‌ها مشاهده می‌کنیم.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر با بیان اینکه اراده و کارجمعی در اعضای شورای شهر کاملا مشهود است، عنوان کرد: به مرور زمان این وضعیت بهتر نیز خواهد شد؛ همدلی خاصی که از ابتدا نیز در شورا وجود داشت منجر خواهد شد که عملکردمان روز به روز بهتر شود.
وی در پاسخ به چشم‌انداز شورای پنجم در سال ۹۷ افزود: شورای شهر وظیفه سیاست‌گذاری دارد، شورا برنامه داده و شهرداری آن را اجرایی خواهد کرد؛ شورا نیز سیاست‌هایی که به نفع مردم می‌باشد را اعمال می‌کند، طی چند هفته اخیر مهمترین بحث شورا بودجه شهرداری تبریز بوده اما در کنار آن همچنان به مساله حاشیه‌نشینی تاکید داریم.
وی با تاکید بر اینکه لازمه حل معضل حاشیه‌نشینی اراده جمعی تمامی مسئولین مربوطه است، خاطرنشان ساخت: از زمان ورود به شورا رفع مساله حاشیه نشینی یکی از شعارهای اعضا بوده و حتی شهردار جدید نیز از این موضوع به خوبی مطلع بوده و بر آن تاکید داشت، باید در این دوره شورا قدم‌های عملی در این راست برداشته شود که خوشبختانه دعوت از شرکت‌های توانمندی صورت گرفته و جلساتی نیز برگزار شده است.
عضو شورای شهر تبریز گفت: به همراه دبیری و شهردار از پروژه‌هایی که این شرکت‌ها در شهر جدید پردیس در تهران ساخته بودند بازدیدهایی انجام داده و این موضوع را با اعضای شورا و نمایندگان مجلس در میان گذاشتیم تا با ارداه جمعی در آینده ای نزدیک و مشخصا در سال ۹۷ قدم های عملی در این خصوص برداشته شود.
وی حاشیه‌نشینی را مهمترین دغدغه شورای شهر پنجم دانست و توضیح داد: مشکلاتی مانند گره‌های ترافیکی، حمل و نقل درون شهری دغدغه شهری است اما وقتی با یک باد و باران سقف خانه ای ریخته و جان افراد در معرض خطر قرار می‌گیرد، مسائل دیگر در اولویت قرار دارند؛ اولویت اول ما جان شهروندان می‌باشد تا مسکنی امن و مناسب برای شهروندان ایجاد کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز