روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۳۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 210
  • 1,083
  • 1,016,845
حاشیه‌نشینی یکی از معضلات اساسی تبریز

فرماندار تبریز با تاکید بر اینکه یکی از معضلات اساسی تبریز حاشیه‌نشینی و بافت فرسوده است گفت: باید از این فرصت برای اصلاح بافت ناکارآمد شهری تبریز استفاده کنیم.
علیار راستگو در جلسه بازآفرینی شهری و توانمندسازی سکونتگاه‌های غیر رسمی تبریز با اشاره به اینکه فنی و حرفه‌ای باید خودش به محلات حاشیه نشین برود و بر اساس علایق افراد را شناسایی و آموزش دهد اظهار داشت: اداره کار هم بر اساس مهارت‌های آموزش داده شده، تسهیلات لازم را که قرض الحسنه است در مناطق حاشیه نشین ارائه دهد.
علیار راستگو با بیان اینکه تعدادی از دستگاه‌های اجرایی برنامه خود برای اصلاح بافت فرسوده و حاشیه نشین را ارائه کرده‌اند افزود: در یک هفته آینده دستگاه‌های اجرایی که برنامه خود را ارائه نداده‌اند، برای بافت فرسوده و ناکارآمد برنامه ارائه دهند در غیر این صورت از دریافت اعتبارات این حوزه انصراف داده‌اند.
فرماندار تبریز با تاکید بر اینکه یکی از معضلات اساسی تبریز حاشیه نشینی و بافت فرسوده است، تصریح کرد: وقتی دولت تسهیلات داده و از توسعه گر حمایت کرده و بعد از آزاد سازی کاربری‌های جدید تعریف می‌کند، باید از این فرصت برای اصلاح بافت ناکارآمد شهری استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه این دیدگاه مثبت دولت، برای تبریز فرصت محسوب می‌شود، ابراز داشت: باید از این فرصت برای افزایش خدمات به بافت ناکارآمد تبریز فراهم شود و امکانات خدمات رسانی جدید آماده ارائه شود.
فرماندار تبریز محلات تنگ و باریک حاشیه نشین و بافت فرسوده را مورد اشاره قرار داد و گفت: همه مدیران با حضور در این محلات به صورت میدانی برای اصلاح بافت فرسوده و حاشیه‌نشین اقدام کنند.
راستگو خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی می‌توانند با تجربیات سایر شهرها و استان‌ها و حتی سایر کشورها، از ظرفیت قراردادهای بی.او.تی با قابلیت بهره برداری ۱۵ ساله بخش خصوصی و پس از آن واگذاری به دولت استفاده کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز