روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 598
  • 721
  • 1,335,520
باید از حاشیه سازی های بی مورد و بی نتیجه اجتناب شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: باید تلاش کنیم که همزمان با “بزرگداشــت روز شــعر و ُلک سخن ادب فارســی” یاد و خاطرهی اســتاد شهریار “ملک سخن ایران زمین” در حد مناسبی تبیین و مطرح شود و همچنین باید از حاشی هسازی های بی مورد و بی نتیجه اجتناب شود. محمد محمدپور ، در خصوص اینکه روز “پاسداشت زبان فارسی” همزمان با روز بزرگداشت حکیم فردوسی است، خاطرنشــان کرد: سالروز بزرگداشــت حکیم فردوسی به عنوان “پاسداشت زبان فارسی” انتخاب شده و هیچ تاثیری در کمرنگ کردن “روز بزرگداشت شعر و ادب فارسی”ندارد. وی ادامــه داد: این موضوع نه تنها هیچ تاثیری در روز بزرگداشــت شــعر و ادب فارســی ندارد، بلکه اهتمام ما را به روز بزرگداشت شعر و ادب فارسی زیاد کرده و باعث میشود که اقدامات بهتر و خوبی را برای این روز تدارک ببینیم. وی افزود: همانگونه که مردم ایران در روز بزرگداشــت زبان فارســی مشــارکت میکنند مــردم آذربایجــان نیز برنامه هــای خوبی برای این روز تــدارک دیده و همچنین در ۲۷ شــهریور ماه نیز نه تنها فقط مقام استاد شهریار بلکه روز شــعر و ادب فارسی در ایران زمین تببین شده و مطرح خواهد شد. محمدپــور خاطرنشــان کــرد: آذربایجان از گذشــته، به واسطهی وجود شعرای برجستهی خود کانون شعر و ادب ایران اسلامی بوده و مردم ایران در هر زبانی اعم از “ترکی، فارسی، عربی و…” این منطقه کانون جوشــش بوده و حتی شعر فارسی شعرای آذربایجان برای سایر نقاط ایران الهام بخش بوده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز