روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 549
  • 1,087
  • 1,361,548
حبس ۶ ماهه برای مدیران ۶ کانال تلگرامی

مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار از شکایت این سازمان علیه ۶ کانال تلگرامی متخلف و محکومیت هریک از مدیران آن‌ها به ۶ ماه حبس خبر داد.
محمدعلی شیری زاده گفت: بر اساس ماده ۲۸ قانون بازار اوراق بهادار، تاسیس نهاد‌های مالی موضوع این قانون، منوط به ثبت آن‌ها نزد سازمان است و، چون این کانال‌های تلگرامی بدون اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کردند، از آن‌ها شکایت کردیم.
کانال‌ها باید مجوز بگیرند
وی افزود: بر اساس قانون، نهاد‌های مالی حتما باید مجوز بگیرند و نزد سازمان ثبت شوند تا بتوانند فعالیت‌هایی از قبیل: مشاوره سرمایه گذاری انجام دهند.
مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: در بند‌های ۱۶ و ۲۱ ماده یک قانون مذکور هم آمده است که مشاوره سرمایه گذاری چیست و تعریف نهاد مالی چیست؛ علاوه بر این، از بند ۶ ماده ۷ هم این چنین برمی آید که این‌ها در واقع فعالیت‌هایی هستند که مستلزم اخذ مجوزند و باید از سازمان مجوز دریافت کنند.
شیری زاده همچنین تصریح کرد: بر اساس بند یک ماده ۴۹ کسانی که بدون اخذ مجوز از سازمان فعالیت نهاد‌های مالی را انجام دهند، فعل آن‌ها جرم تلقی می‌شود و سازمان هم به موجب ماده ۵۲ موظف است این موضوع را در دادگاه پی گیری و از متخلفین شکایت کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز