روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 81
  • 933
  • 1,362,013
حرف کارگران را می‌شنویم اما اختیارات ما محدود است

نجات‌الله ابراهیمیان، عضو شورای نگهبان می‌گوید: « شورای نگهبان به یک سؤال تستی جواب می‌دهد و آن این است که آیا مصوبه‌ای که مجلس تصویب کرده خلاف قانون و شرع هست یا نه. اگر نبود، ما نمی‌توانیم به این دلیل که فکر می‌کنیم کار خوبی نیست یا راه‌حل‌های بهتری هم وجود دارد، مصوبه را رد کنیم.»
نماینده‌های کارگران به شدت با مصوبه جدید مجلس در مورد واریز حق درمان اعضای تأمین اجتماعی به خزانه دولت، مخالف هستند و بارها از اعضای شورای نگهبان خواسته‌اند که این مصوبه را رد کند.
نجات الله ابراهیمیان، عضو شورای نگهبان می‌گوید: «ما حرف‌های کارگران را می‌شنویم و تا همین حالا هم نامه‌هایی را که به دستمان رسیده مطالعه کرده‌ایم اما تمام طرفین ماجرا باید محدوده اختیارات شورای نگهبان را در نظر بگیرند.»
او ادامه می‌دهد: «همه باید بدانند که شورای نگهبان نمی‌تواند بین راه‌حل‌های مختلف دست به انتخاب بزند یا به دولت و مجلس بگوید که اگر به جای این مصوبه تصمیم دیگری بگیرید بهتر است. شورای نگهبان به یک سؤال تستی جواب می‌دهد و آن این است که آیا مصوبه‌ای که مجلس تصویب کرده خلاف قانون و شرع هست یا نه. اگر نبود، ما نمی‌توانیم به این دلیل که فکر می‌کنیم کار خوبی نیست یا راه‌حل‌های بهتری هم وجود دارد، مصوبه را رد کنیم.»
بر اساس گفته برخی از اعضای هیئت‌امنای سازمان تأمین اجتماعی، این مصوبه خلاف قانون است چون قانون تأمین اجتماعی را یک موسسه مستقل می‌داند. ابراهیمیان در این مورد می‌گوید: «به هر حال این دست مسائل با مطالعه موضوع به دست می‌آید و به این راحتی نمی‌توان درباره آنها اظهار نظر کرد. باید دید دقیقاً قانون در این مورد چه می‌گوید و مصوبه مجلس خلاف آنچه قانون گفته قرار دارد یا نه. فهمیدن این موضوعات نیاز به بررسی دارد که ما در حال انجام همین بررسی‌ها هستیم.»

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز