روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 107
  • 753
  • 1,437,009
حرمت نماز جمعه را حفظ کنید

این جمعه در ورودی مصلای تبریز، برگه های مسابقه ای که بخشی از جشن حماسه ۸ دی بود، بصورت وسیعی پخش می گردید. این برگه های سئوال که توسط هیئت عماریون تبریز تدارک دیده شده بود ، حاوی چند سئوال سیاسی مذهبی بود. تا اینجای کار به گمانم اشکالی بر کار مترتب نبود. اما متاسفانه مسئولین توزیع این برگه ها، به صورت رندانه ای در قسمت نهایی این برگه ، یک پیام کاملا سیاسی و جهت دار جا نمایی کرده بودند که یقینا میتوان استنباط نمود این برگه و سئوالاتش، بهانه ای بوده است تا فقط آن پیام سیاسی به مخاطب منتقل شود. نوشته شده بود آی مردم تبریز ! چه نشسته اید که دولتی ها مانع از برگزاری این مراسم شده اند و تنگ نظری می کنند و کارشکنی و ..
بدون اینکه کاری به عملکرد دولت در این مورد داشته باشیم از این دوستان عزیز میتوانیم یک سئوال ساده بپرسیم، آن اینکه آیا امکان دارد در نماز جمعه تبریز با مخاطبی بیش از ۱۰ هزار نفر، یکی از احزاب شناسنامه دار اصلاح طلب بیانیه سیاسی و یا برگه های تبلیغی خود را پخش نمایند؟
یقینا این اجازه به آنها داده نخواهد شد و از آنها درخواست مجوز فرمانداری خواهد گردید. حال چرا باید این دوستان مجوز مادام العمری برای استفاده از ظرفیت نمازجمعه تبریز را منحصرا داشته باشند؟
مثال دیگری میزنم ، چرا به آقای احمد زید آبادی اجازه سخنرانی در تبریز داده نشد؟ چرا علیرغم اینکه او با هیچ وجه منع قانونی برای سخنرانی اش مواجه نبود ، به بهانه های واهی اضلاع دولت پنهان ، مانع برگزاری مراسم رونمایی از کتاب (ونه سخنرانی سیاسی) او در تبریز شدند ؟
در پاسخ به این عرایض حتما خواهند فرمود آنها فتنه گرند و.. . ناگفته پیداست که باید توجه نماییم اکنون دیگر در متن حکومت اسلامی زندگی می کنیم و اگر کسی هم خلافی و یا جرمی مرتکب شده و مجازات حکومت اسلامی را تحمل نموده باشد ، مجددا مانند همه شهروندان آزاد از همه حقوق خود مثل سخنرانی و یا فعالیت سیاسی و ..برخوردار خواهد بود و احدی حق ندارد او را از حقوق اولیه خود محروم نماید.
با این تفاسیر ، ابتدا از محضر حجه الاسلام آل هاشم درخواست می نماییم ، برای اثبات اراده نمایندگی ولی فقیه در استان برای تحقق عدالت در همه ابعاد آن اعم از عدالت سیاسی و اقتصادی و .. اجازه ندهند عده ای با سنگر گرفتن پشت مفاهیم و سنگرهای ارزشمندی چون نماز جمعه مطامع سیاسی خود را تعقیب نمایند و البته از این دوستان عزیز که ادعاهای دین مداری بزرگتری نیز نسبت به دیگران دارند درخواست میشود ، حرمت اماکنی چون نماز جمعه را حفظ نمایند. نماز جمعه ای که بعد از تشریف فرمایی آقای آل هاشم روحی دوباره در تبریز گرفته و امیدهای زیادی را زنده کرده است.

غلامرضا منصوری

2
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
احمد Recent comment authors
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی ترین پر امتیازترین
باخبر شدن از
احمد
میهمان
احمد

امیدوارم چنین حرکت های هوشمندانه ای چشم امثال شمارو که هرجا اسمی از عدالت هست با مارک مارکسیستی خفه میکنید در میاره بیشتر و بیشتر بشه

احمد
میهمان
احمد

امیدوارم چنین حرکت های هوشمندانه ای که چشم امثال شمارو که هرجا اسمی از عدالت هست با مارک مارکسیستی خفه میکنید در میاره بیشتر و بیشتر بشه

سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز