روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
حرکتی از سوی سایر دستگاه‌ها برای «تبریز ۲۰۱۸» انجام نگرفته است

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه رویداد تبریز ۲۰۱۸ یکی از پروژه‌های بزرگ استان است، گفت: تا امروز تنها شهرداری تبریز در حد توان خود پروژه‌هایی را مصوب کرده و متأسفانه از سوی سایر دستگاه‌های ملی حرکت خاصی انجام نگرفته است.
به گزارش شهریار، دکتر اسماعیل جبارزاده در نشست مشترک مجمع نمایندگان استان و مدیران دستگاه‌های اجرایی، خواستار پیگیری تخصیص اعتبارات لازم برای اجرای پروژه‌های مهم عمرانی استان به‌ویژه برنامه‌های رویداد تبریز ۲۰۱۸ از سوی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی شد.
وی با اشاره به ظرفیت نمایندگان مجلس در پیشبرد امور اجرایی و حل مسائل و مشکلات مختلف استان، از مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز خواست به توصیه‌ها و نقطه‌نظرات نمایندگان در امور اجرایی و استفاده از ظرفیت قوانین مصوب مجلس توجه کنند.
جبارزاده، پیگیری تخصیص بودجه مصوب برای پروژه‌های استانی را یکی از ظرفیت‌های نمایندگان مجلس عنوان کرد و گفت: برای تحقق اهداف کلان استانی نیازمند جذب اعتبارات از سوی دستگاه‌های ملی هستیم که نمایندگان مجلس در این زمینه می‌توانند نقش اثرگذاری داشته باشند.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه رویداد تبریز ۲۰۱۸ یکی از پروژه‌های بزرگ استان است، گفت: برای کسب این عنوان با وجود رقبای قدرتمند داخلی و خارجی، بیش از یک سال تلاش شده است و شاید تا ده‌ها سال آینده نیز کسب چنین عنوانی برای کشورمان میسر نباشد؛ بنابراین باید از این فرصت به بهترین شکل استفاده کنیم.
وی با اشاره به اینکه این رویداد منحصر به تبریز نخواهد بود، گفت: در راستای برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸، پنج محور گردشگری تعریف شده است که تحقق آنها نیازمند تخصیص اعتبارات مناسب است.
جبارزاده با اشاره به مصوبه ستاد ملی تبریز ۲۰۱۸ مبنی بر اینکه دستگاه‌های ملی می‌توانند تا ۱۰ درصد از اعتبارات خود را برای این رویداد هزینه کنند، گفت: تحقق این مصوبه نیازمند پیگیری از سوی نمایندگان مجلس و مدیران دستگاه‌های اجرایی است.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌های استان مکلف به حمایت از سرمایه‌گذاران هستند، گفت: در گذشته سرمایه‌گذاران به خاطر مشکلاتی مانند مالیات و محیط زیست، از فعالیت در استان منصرف می‌شدند، اما امروز همه مدیران پابه‌پای سرمایه‌گذاران تلاش می‌کنند و همه دستگاه‌ها خود را موظف به حل مشکلات سرمایه‌گذاران می‌دانند.به همه مدیران استان تأکید کرده‌ایم که هیچ سرمایه‌گذاری نباید درگیر بروکراسی اداری شود و اگر موردی وجود دارد که سرمایه‌گذاری به‌خاطر عدم همکاری ادارات، قصد انصراف از سرمایه‌گذاری در استان را داشته باشد، خود را موظف به پیگیری آن می‌دانیم، هرچند تاکنون چنین موردی گزارش نشده است.
جبارزاده از تشکیل شورای استانی معادن در آینده نزدیک خبر داد و گفت: البته تا قبل از ابلاغ این مصوبه نیز توجه کافی به بخش معدن صورت گرفته است و این شورا می‌تواند ظرفیت مضاعفی برای توسعه این بخش باشد.۱۱ نفر از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص مسائل مختلف استان و همچنین مشکلات برخی از پروژه‌های حوزه انتخابیه خود پرداختند.
از جمله مهم‌ترین مسائل مطرح شده در سخنان نمایندگان استان در مجلس عبارتند از:
– درخواست تشکیل شورای معادن استان
– برنامه‌ریزی زمان‌بندی شده برای توسعه صنایع پایین‌دستی بخش معدن با توجه به اشتغال‌زایی این بخش
– استفاده مناسب از فرصت توزیع قیر رایگان برای تسریع در اجرای پروژه‌های راه‌سازی و طرح‌های هادی روستایی
– توجه به مناطق گردشگری استان در رویداد تبریز ۲۰۱۸ با هدف توسعه صنعت گردشگری در کل استان
– همکاری بین‌بخشی و اهتمام جمعی برای تحقق اهداف تبریز ۲۰۱۸ در محورهای گردشگری مصوب
– تسریع در ایجاد زیرساخت‌ها و مقدمات لازم برای میزبانی از گردشگران از قبیل بهسازی راه‌های مواصلاتی، سامان‌دهی ترافیک شهری، نوسازی بافت‌های فرسوده، تدوین برنامه‌های فرهنگی و تقویت اطلاع‌رسانی
– اقدام جدی برای رفع معارض در پروژه‌های عمرانی به‌ویژه پروژه‌های حوزه راه و راه‌آهن
– تسهیل در روند اداری سرمایه‌گذاری و هدایت سرمایه‌گذاران به مناطق مستعد استان و شهرستان‌های کمترتوسعه‌یافته
– تسریع در بهره‌برداری از پایاب سدهای احداث شده در استان در جهت تأمین آب شرب و کشاورزی و پیگیری افزایش حقابه استان از سدهای مرزی در حال احداث نظیر سد خداآفرین و قیزقلعه‌سی
– رعایت اهلیت در واگذاری صنایع به بخش خصوصی
– تلاش برای حل مشکلات مرزنشیان استان و اولویت دادن به ساکنان مناطق مرزی در واگذاری فعالیت‌های کشاورزی و صنعتی در این مناطق
– اهتمام جدی مدیران استانی برای اجرای پروژه‌ها علی‌رغم محدودیت‌های اعتباری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز