روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 101
  • 639
  • 1,435,137
حریم شهری شهرداری منطقه۹ سه برابر شد

به گزارش شهریار، بهرام نسیانی با بیان اینکه محدوده ی شهرک خاوران ۸۸۰ هکتار می باشد و حریم مصوب از ۵۵۶۸ هکتار به ۱۷۱۶۴ هکتار رسیده است افزود: هم اکنون حریم جدید شهرداری منطقه۹ تبریز، سه برابر شده و این امر، بیانگر نگاه ویژه ی مدیریت شهری به آبادانی و توسعه ی شرق تبریز است.
وی متذکر شد: بر این اساس روستای فتح آباد با صورتجلسه ای در محل فرمانداری تبریز، تحویل شهرداری منطقه۹ گردیده و فتح آباد با حذف کد روستائی، جزو محدوده ی خدماتی شهرداری منطقه۹ است.
نسیانی در خصوص اسناد شهرک خاوران نیزاظهار داشت: شهرک خاوران از چندین پلاک مادر تشکیل شده و با پیگیری های صورت گرفته و با تجمیع این پلاک ها، شهرک خاوران دارای یک سند مادر شش دانگ گردیده و بر اساس طرح تفصیلی، آخرین نقشه های مصوب به اداره ی ثبت کل ارائه گردیده و در صورت صدور اسناد تفکیکی توسط این اداره ی کل، مالکین نسبت به دریافت اسناد ملکی خود اقدام خواهند کرد.
وی خاطرنشان کرد: شریانهای اصلی برای دسترسی به شهرک خاوران، از سه محور اصلی اتوبان پیامبر اعظم(ص)، بلوار شهدای غواص و سه راهی اهر ( بلوار شیخ شهاب الدین اهری) می باشد.
نسیانی تصریح کرد: پیش بینی های لازم جهت استقرار مراکزمنطقه ای و فرا منطقه ای با کاربری های خدماتی، رفاهی، آموزشی، درمانی و… باکاربری های عمده ی شهری برای رفاه حال ساکنین در این شهرک پیش بینی گردیده که از آن جمله می توان به مجموعه ی پارک آبی تبریز با ۳۷۵۰۰ متر مربع وسعت، بیمارستان۳۲۷ تختخوابی تأمین اجتماعی، بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کودکان زهرا مردانی آذر و مرکز جامع سرطان اشاره کرد.
وی افزود: کاربری های عمده ی تجاری با بیش از ۵۰۰۰۰ متر مربع عرصه در چندین محل شهرک خاوران پیش بینی گردیده است.
شهردار منطقه ۹ تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی ضوابط منحصر بفرد دراین شهرک اظهار داشت: در این شهرک، تمامی گذرها ۱۲ متر و یا بیشتر می باشند و طبق تعریفی که در طرح تفصیلی از خیابان به میان آمده، در حقیقت تمامی گذرهای موجود در این شهرک کوچه نبوده، بلکه خیابان می باشند. از طرفی تمامی قطعات مسکونی در این شهرک، امکان نورگیری از دوطرف قطعه را دارا می باشند.در این شهرک، فضای باز قطعات نسبت به مساحت هر قطعه ی مسکونی محاسبه می گردد و از ۱۷ متر تا۲۲ متر، نسبت به مساحت متغیر می باشد.
وی همچنین اختصاص طبقات برای قطعات مسکونی در این شهرک را بر اساس مساحت و نه بر اساس عرض گذر بیان کرد و افزود: مهمترین مزیت این ضابطه، نبود سایه اندازی بر ساختمان های مجاور می باشد.
نسیانی خاطرنشان کرد: پروژه ی مطالعاتی نما و منظر شهری در این شهرک در مراحل تکمیلی قرار دارد و در صورت تصویب توسط کمیته های مربوطه، نمای ساختمان ها بصورت متحد الشکل اجرا خواهد شد و هم اکنون در پروانه های صادره مالکین متعهد می شوند که در صورت اجرای این طرح، نسبت به اجرای آن اقدام نمایند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز