روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 412
  • 874
  • 1,352,042
حزب = پول = امضاء

وزارت کشور اخیرا شرایط کاندیداتوری در انتخابات را اعلام نموده و طی آن روشن کرده کسانی که بخواهند در هر یک از انتخابات نظام دموکراتیک ایران کاندیدا شوند یا باید معرفی نامه از یکی از احزاب شناخته شده کشور داشته باشند و یا حداقل از ۱۰ هزار نفر از حوزه انتخابیه مجلس یا شورا ها امضاء و تایید جمع آوری کنند و یا اینکه مبلغی را بعنوان سپرده در اختیار سیستم انتخابات قرار دهند .
واقعا معلوم نیست این وزارت کشور نشینان و یا مقاماتی که چنین تصمیماتی می گیرند عقل و نگرششان چگونه کار می کند ؟و آیا اساسا تبعات سیاسی و اجتماعی تصمیمات خود را ارزیابی و تحلیل می کنند و یا اینکه همینطور دیمی و بی فکر و اندیشه تصممیم می گیرند و همان تصمیم ناپخته را مصوب و همان مصوبه را اعلان عمومی می نمایند .
جدای از اینکه این تصمیم وزارت کشور در حقیقت تساوی پول را با حزب و ۱۰ هزار رأی مردم نشان نمی دهد که در نوع خود تحقیر احزاب و آرای مردم است بلکه دکان و کار و کاسبی جدیدی برای برخی فراهم خواهد آورد که هر کسی بخواهد کاندیدا بشود باید به این در و آن در بزند و چیزی بدهد تا ۱ امضاء قابل یا ناقابل برای تاییدش در یافت کند و بتواند در انتخابات ثیت نام کند. یعنی تبادل پول کثیف از همان ایام قبل از ثبت نام شروع می شود در حالی که این رسم شوم و نامیمون قبلا فقط در ایام رأی گیری و تبلیغات انتخابات انجام شده و می شود اما با تصمیم وزارت کشور این تبادل پول های غیر قانونی و نامشروع به چند ماه قبل از انتخابات و ثبت نام کاندیداها ها کشیده می شود .
از سوی دیگر پرداخت مبلغی پول بعنوان سپرده بجای تایید و معرفی نامه از یک حزب شناخته شده رسمی در کشورنشان از دیدگاه بسیار پایین و سطحی و معامله گرایانه وزارت کشور نشینان دارد که همه می توانند با تکیه بر پول و امکانات مادی خود در انتخابات کاندیدا شوند و در حقیقت با مبلغی پول ناچیز بتوانند کار حزب و تشکیلات و انجمن و کانون و … را انجام دهند و این یعنی هر چه حزب و تشکیلات در کشور هست کشک !
همچنین پر رنگ کردن نقش پول و ثروت در کاندیداتوری که می تواند هم بجای ۱۰ هزار امضاء و هم بجای حزب کارکرد داشته باشد از نوع همان تفکرات ماکیاولیستی است که متاسفانه ظاهرا تصمیم گیرندگان در وزارت کشور دچار آن شده اند .
اما اینکه ساز و کار مشخصی برای ثبت نام و کانیداتوری باید در همه انتخابات ها اتخاذ گردد و اهمیت این موضوع و ضرورت آن بر هیچکس پوشیده نیست اما نباید طوری تصمیم گیری و عمل شود که مورد تمسخر و استهزاء افکار عمومی واقع شده و باب تخلفات جدید اجتماعی و عوام فریبی های تازه باز شود .
یقینا در صورت عملی شدن این تصمیم اخیر وزارت کشور در فرآیند انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی که در سال ۹۸ بر گزار خواهد شد شاهد ورود افراد و پول های کثیف به انتخابات و تسخیر مجلس شورای اسلامی با ثروت های نامشروع و باد آورده با چهر ه های به ظاهر مسلمان و یقه سفید اما با پشت پرده قدرت های رانت و مافیایی خواهیم بود .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز