روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 105
  • 489
  • 1,439,860
حضور زنان در ورزشگاه به هنجارهای اخلاقی کمک می‌کند

در نشستی که در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد، رضا صالحی‌امیری رییس کمیته ملی المپیک، شهنازی دبیر کل، حجت‌الاسلام نقویان رییس کمیسیون فرهنگی، دکتر مهین فرهادی‌زاد رییس کمیسیون ورزش زنان و جمعی از روسای فدراسیون‌ها، نواب رییس بانوان، دبیران فدراسیون‌ها و اعضای کمیسیون‌های مختلف کمیته ملی المپیک مختلف ورزشی حضور داشتند.
در ابتدای این نشست مهین فرهادی‌زاد هدف از برپایی این نشست را بحث و تبادل نظر در خصوص رسیدن به جایگاهی مطلوب در ورزش زنان عنوان کرد و گفت: «خوشبختانه طی سالیان اخیر شاهد پیشرفت‌های ارزشمندی در حوزه ورزش بانوان بوده‌ایم که برای استمرار در این موفقیت‌ها باید آسیب‌شناسی‌هایی در ابعاد مختلف صورت گیرد تا با برنامه‌ریزی بهتر، فضای توسعه را برای آینده‌ای بهتر رقم بزنیم.»
در ادامه صالحی‌امیری ضمن تاکید بر فهم دقیق‌تر و عمیق‌تر از مبانی و مسائل فرهنگی حرف‌هایش را اینطور آغاز کرد: «مهم‌ترین کارکرد فرهنگ در حوزه ورزش، ایجاد انسجام ملی است. ورزش از مهم‌ترین ابزارهای تقویت انسجام ملی است و تمامی دولت‌ها در تلاشند از طریق ورزش انسجام ملی خود را تقویت کنند. این در حالی است که تنها در ورزش است که غرور و هویت ملی تجلی می‌یابد و نمونه بارز آن زمانی است که ورزشکار ایرانی روی سکو قرار گرفته و در این لحظه هویت ایرانی در بستر ورزش تجلی پیدا می‌کند. ورزش انسجام‌بخش، هویت‌آفرین، شخصیت‌ساز و همچنین سازگارکننده اجتماعی است.»
او با تاکید بر هدفی که در ورزش دنبال می‌شود، ادامه می‌دهد: «مسلما انسانی که در مسیر و بستر ورزش قرار گرفته، خود هدف نهایی است و در این میان کسب مدال و سکو، بستر رسیدن به این هدف متعالی هستند. اگر ما به دنبال توسعه در ورزش هستیم، توسعه انسانی و بها دادن به فرهنگ و اخلاقیات راه رسیدن به مقصد است.»
رییس کمیته ملی المپیک در خصوص حضور زنان در ورزشگاه‌ها که به یک مطالبه اجتماعی تبدیل شده نیز می‌گوید: «حضور بانوان در ورزشگاه‌ها نه‌تنها عامل ناهنجاری نیست، بلکه به هنجارهای اخلاقی کمک می‌کند. حضور بانوان در ورزشگاه آزادی هنگام بازی پرسپولیس و تیم ژاپنی نشان داد که هواداران مرد حاضر در ورزشگاه با داشتن فرهنگ ایرانی چگونه ملاحظه این حضور را کردند و کوچکترین بی‌اخلاقی و رفتاری خارج از عرف شکل نگرفت. استراتژی ما در ورزش قهرمانی، برابری جنسیتی است و حضور بیشتر زنان در مراکز علمی و سیاسی جهت ترسیم تصویری واقعی از ورزش زنان مورد انتظار ماست.»

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز