روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 1
  • 786
  • 889
  • 993,817
حقابه دریاچه ارومیه تامین نشده است

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی جاده میانگذر دریاچه ارومیه را یکی از مهمترین دغدغه های سازمان حفاظت محیط زیست دانست و گفت: یکی از عوامل مهم بحران دریاچه ارومیه، جاده میانگذر بود که مطالعات زیست محیطی آن در زمان اجرای آن انجام می شد که متاسفانه انجام نشده است.
به گزارش خبرنگار ان “حمید قاسمی” در نشست مشترک دستگاه های اجرایی مسئول ستاد احیای دریاچه ارومیه، گفت: احیای دریاچه ارومیه یک بحث مهم ملی است که عزم همه دستگاه های مسئول کشور برای احیای آن لازم است.
وی افزود: سازمان حفاظت محیط زیست از زمان تشکیل ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه، ۱۹ پروژه را که بیشتر مطالعاتی بوده اند در تالاب های بین المللی دریاچه ارومیه، قره قشلاق و قوری گول اجرایی کرده است.
این مقام مسئول بودجه تخصیص یافته برای اجرای طرح های مصوب ستاد احیای دریاچه ارومیه به این دستگاه را ناچیز دانست و گفت: تنها هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بودجه برای اجرای طرح های مصوب توسط اداره کل حفاظت محیط زیست تشکیل یافته است.
وی افزود: با هدف اصلاح وضع موجود میانگذر دریاچه ارومیه، دانشگاه تبریز طرحی مطالعاتی را انجام داد که نتایج آن توسط ستاد احیای دریاچه ارومیه به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی ادامه داد: در بحث تامین حقابه دریاچه ارومیه نیز طرحی توسط دانشگاه تربیت مدرس مطالعه شد که سهم دریاچه ارومیه از ۱۴ رودخانه حوضه آبریز مشخص و توسط ستاد احیای دریاچه ارومیه به وزارت نیرو ابلاغ شد که متاسفانه تا کنون حقابه دریاچه ارومیه به دلیل نگرانی از عدم کفایت آب شرب و کشاورزی تامین نشده است.
قاسمی گفت: در خصوص شناسایی و اولویت بندی کانون های ایجاد گرد و غبار دریاچه ارومیه هم که دغدغه جامعه بود، سه ایستگاه سنجش ریزگرد مستقر شده اند که به صورت آنلاین داده های آن ها بررسی می شود.
وی افزود: مرکز آینده پژوهی دریاچه ارومیه از دیگر مصوبات دولت برای دریاچه ارومیه اما بدون ردیف بودجه است که امیدوارم سازمان برنامه و بودجه با اختصاص ردیف بودجه به این مرکز اقدام کند تا عملکرد این مرکز تکمیل شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز