روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 103
  • بازدید دیروز: 3,301
  • کل بازدید ها: 839,446
حقوق شـــهروندی منــبعث از تــعالیم اسـلام است

براساس این گزارش شهردار منطقه ۱ ضمن بازدید از اقدامات فرهنگی منطقه در فرهنگسرای شهید بهشتی و خانه سلامت و بررسی وضعیت موجود در خصوص کلاسهای قرآنی و ختم قرآن و مراسمات ماه مبارک رمضان ضمن تقدیر از معاونت فرهنگی و اجتماعی منطقه یک و درخواست تداوم این برنامه ها در آمفی تئاتر فرهنگسرا با شهروندان حاضر دیدار و پیرامون مسائل شهر و حقوق شهروندی گفت و گو نمود.
شهردار منطقه ۱ اظهار داشت: حقوق شهروندی به ۳ دسته تقسیم می شوند و منــبعث از تــعالیم اسـلام است :
دسته نخست حقوقی که بدون قید و شرط حق همه افراد جامعه شناخته می شود که بیشترین اصول به حقوق شهروندی مربوط می شود مانند تامین امنیت قضایی عادلانه شهروند، مسکن ، انتخاب شغل دسته دوم ، قوانینی است که در متن اصل قانون مقید و محدود شده که قید حکم به قانون تعیین می گردد.
دسته سوم قوانینی است که ناظر بر شهروندان است که اصل شرط در متن قانون لحاظ شده است.
شهردار منطقه یک در ادامه این مطلب افزود: شهرها مانند کوه انعکاس دارند و هر نوع اقدامی باعکس العمل مشابه مواجه است از جمله رفتارها، کردارها، ترافیک ، رانندگی ، عدم رعایت اصول ایمنی و … در صورتی که تمام این موارد با دقت بررسی نگردد و رعایت نشود دقیقاً به شهروندان برخواهد گشت و این انعکاس ناشایست خواهد بود مگر اینکه رفتارها و برخوردها در جامعه و بین افراد با شناخت دقیق و قانونی و شهروندمداری و منطقی باشد.
وی گفت: شهرها به مانند یک درخت دارای ریشه ، ساقه ، برگ ، میوه و آوندهای چوبی هستند و این آوندها مانند یک خیابان و برگها به مانند خانه و میوه ها همانند انسانهائی است که در آن خانه ها پرورش می یابند و هر چقدر به این درخت آب رسانی صحیح شود و سالم رشد نماید و به دور از قطع و کم آبی و … می تواند میوۀ بهتر و موثرتری بدهد پس هر شهروند باید به تمام شهر فکر کند و به تمامی شهروندان احترام قائل باشد تا همین مورد تکرار گردد.
مولاخواه گفت : در این عصر بی سوادی معنائی ندارد و شهروندان باید برای اطلاع یافتن و بروزرسانی خود و خانواده اشان حتماً باید دارای سواد باشند و همین امر در دریافت حقوق شهروندی و التزام به آن اهمیت بسزائی دارد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز