روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 1
  • 184
  • 1,596
  • 1,022,229
حق الناس و رضایتمندی مردم خط قرمز شهرداری منطقه ۴ تبریز در تملک و مسیرگشایی ها ریالی به مردم بدهکار نیستیم

تقدیر شهردار تبریز از مدیریت کارساز شهرداری منطقه4

پروژه مسیرگشایی خیابان حجتی به چایکنار (امتداد قطران شمالی) با هزینه ای بالغ بر ۲۸۰ میلیارد ریال با حضور اعضای شورا و مسولان استانی افتتاح و به بهره برداری رسید.
این پروژه به عنوان یکی از طرح های موثر عمرانی در تحکیم بافت ناکارآمد شهری و روان سازی ترافیک بشمار می رود.
شهردار منطقه ۴ تبریز گفت: احیای بافت های فرسوده و توسعه جهشی منطقه ۴ تبریز، یکی از مهم‌ترین اهداف و اولویت های ماست و برای کاهش هرچه بیشتر تفاوت با دیگر مناطق شهری تلاش می کنیم.
اکبر امجدی در آیین مسیرکشایی خیابان حجتی به چایکنار شمالی، میزان مساحت شهری شهرداری منطقه ۴ را دو هزار و ۵۴۰ هکتار اعلام کرد و افزود: از این مقدار، یک هزار و ۷۷۵ هکتار در داخل بافت فرسوده و قدیمی شهری قرار دارد.
وی افزود: یک پنجم جمعیت شهر تبریز که شامل بیش از ۳۱۵ هزار نفر از مردم است در این منطقه ساکن هستند.
وی اظهار کرد: معتقدیم که باید با اتخاذ تدابیر مناسب و تصمیمات عملیاتی، بافت فرسوده شهری را به جای تهدید، فرصتی مهم تلقی کرده و برای تحقق اهداف خود تلاش کنیم.
شهردار منطقه ۴ تبریز با اشاره به اختلاف فاحش مناطق شهری تبریز از بعد میزان درآمد، حاشیه نشینی و … تصریح کرد: احیای بافت های فرسوده و توسعه جهشی منطقه ۴ تبریز، یکی از مهم‌ترین اهداف و اولویت های ماست و برای کاهش هرچه بیشتر تفاوت با دیگر مناطق شهری تلاش می کنیم.
امجدی همچنین تصریح کرد: شهرداری این منطقه تمامی تلاش خود برای توسعه مسیرگشایی ها را به کار می گیرد و با جرات اعلام می کنیم که حق و حقوق تمامی مردم در مورد تملک منازل مسکونی و واحدهای تجاری را پرداخت کرده ایم و ربالی در این خصوص مشمول ذمه مردم نیستیم چرا که حق الناس و رضایتمندی مردم خط قرمز مدیریتی ما در شهرداری منطقه ۴ تبریز است.
قدردانی نماینده مجلس از توجه ویژه شهرداری تبریز به مسیرگشایی‌ها
در این مراسم نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی از توجه ویژه شهرداری کلانشهر تبریز به مسیرگشایی‌های شهری قدردانی کرد.
شهاب الدین بیمقدار در آیین مسیرگشایی خیابان حجتی به چایکنار با قدردانی از تلاش شهرداری کلانشهر تبریز در توجه ویژه به مسیرگشایی‌ها عنوان کرد: مسیرگشایی امروز یکی از بهترین نمونه‌های موفق همکاری شهرداری با مردم است.
وی افزود: امیدوارم در راستای رفع مشکلات فعلی جامعه نیز، مردم با دولت و نهادهای عمومی، همراهی و همکاری بیشتری داشته و بر این مشکلات فائق آیند.
وی با اشاره به آخرین وضعیت اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری اظهار کرد: خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی در این زمینه انجام شده و در برخی مواقع، تغییرات مدیریتی برخی وزارتخانه ها باعث کندشدن پیگیری‌ها می شود.
بابایی عضو شورای شهر تبریز مطرح کرد؛
بها دادن به مردم وظیفه مسئولان است
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی کلانشهر تبریز بر لزوم توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی به حمایت از شهرداری‌ها در اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری تاکید کرد.
فریدون بابایی اقدم در آیین مسیرگشایی خیابان حجتی به چایکنار با قدردانی از تلاش های شهرداری منطقه ۴ تبریز گفت: این منطقه از مناطق کمتربرخوردار شهری است و مساحت بسیار زیادی از بافت فرسوده شهری را در خود جای داده است.
وی با اشاره به آغاز اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری توسط وزارت راه و شهرسازی، از مسئولان ملی خواست که حمایت خود از شهرداری ها را افزایش دهند.
وی با تاکید بر لزوم مشارکت دهی مردم در ارائه خدمات دهی شهری تصریح کرد:انتظار داریم تمامی مسئولان دست از شعاردهی برداشته و برای مشارکت دهی واقعی مردم در تمامی حوزه‌ها تلاش کنند.
عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز همچنین از تمامی مدیران شهری و مسئولان خواست که به مردم بها داده و از شعارگویی پرهیز کنند.
رییس شورای شهر تبریز خبر داد؛
کاهش عوارض شهری توسط شهرداری برای توسعه فضای کسب و کار
رییس شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: خوشبختانه میزان عوارض شهری در بخش های مختلف شهری، کاهش یافته و در جلسات آتی شورای شهر، از سوی شهرداری، مطرح و توسط نمایندگان مردم در شورای شهر، بررسی می شود.
شکور اکبرنژاد نیز با قدردانی از تلاش‌های شهرداری تبریز در توجه به اجرای پروژه های زیرساختی و خدماتی گفت: همه ما اعم از نماینده، عضو شورا، مسئول و حتی شخص عادی، موظف به رعایت حقوق شهروندی و احترام به مردم هستیم.
وی با تاکید با بر لزوم توسعه فضای کسب و کار در تبریز افزود: خوشبختانه میزان عوارض شهری در بخش های مختلف شهری، کاهش یافته و در جلسات آتی شورای شهر، از سوی شهرداری، مطرح و توسط نمایندگان مردم در شورای شهر، بررسی می شود.
وی بر لزوم توجه ویژه شهرداری به استفاده از تجارب موفق شهرهای موفق و پیشرفته دنیا نیز تاکید و عنوان کرد: متاسفانه وضعیت مالی شهرداری خوب نیست و این مجموعه بزرگ، به سختی اداره می شود. انتظار داریم نمایندگان محترم در مجلس نیز سیاست های مناسبی را در این راستا اتخاذ کنند.
توجه ویژه به مبارزه با فساد، ایجاد بسترهای لازم برای استفاده از ظرفیت جوانان توانمند در انتصابات و اتخاذ سیاست های مناسب توسط مدیران شهری برای توسعه سرمایه گذاری در تبریز از دیگر موضوعاتی بود که اکبرنژاد در این آیین به آن ها اشاره کرد.
شهردار تبریز خبر داد؛
افزایش ۱۰ درصدی درآمدهای شهرداری تبریز
شهردار کلانشهر تبریز در این مراسم از افزایش ۱۰ درصدی درآمدهای شهرداری در شش ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.
مهندس ایرج شهین باهر ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: اگر همکاری و تلاش این عزیزان در حوزه‌های مختلف، همراه شهرداری نباشد در بسیاری از حوزه‌ها نمی توانیم آن چنان که باید و شاید، خدمات شایانی را به مردم ارائه کنیم.
وی از همراهی مردم با شهرداری منطقه ۴ تبریز در اجرای پروژه‌های عمرانی نیز تصریح کرد: ویترینی کار کردن و بدهکار کردن شهر، در برنامه‌های شهرداری کلانشهر تبریز وجود ندارد و نمی‌خواهیم کاری کنیم که مدیران بعد از ما، معطل اجرای پروژه‌های ناتمام گذشته شوند.
وی ادامه داد: در اجرای تمامی پروژه‌های شهری، تلاش کرده ایم که حق و حقوق مردم را به صورت کامل پرداخت کرده و بدهکار هیچ یک از شهروندان نباشیم.
شهردار کلانشهر تبریز، اجرای کامل و ۱۰۰ درصدی پروژه‌های شهری را اولویت اصلی این نهاد عمومی عنوان کرد و ادامه داد: تمامی مدیران شهرداری باید بدانند که اگر کاری می‌کنیم نباید به مردم بدهکار بمانیم.
مهندس ایرج شهین باهر با اشاره به انتخاب خود به عنوان نماینده شهرداران کلانشهرهای کشور تصریح کرد: بسیاری از شهرداری های کشور توان پرداخت حقوق کارمندان خود را ندارند ولی افتخار می کنیم که در کنار پرداخت حقوق کارکنان، پروژه های عمرانی شهر را نیز تعطیل نکرده و با تمام توان اجرا می‌کنیم.
وی تلاش برای کاهش هزینه و افزایش درآمد شهرداری را یکی دیگر از اولویت‌های مدیریتی خود برشمرد و عنوان کرد: علی رغم رکود اقتصادی، درآمد شهرداری تبریز در شش ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از ۱۰ درصد افزایش یافته است.
شهردار کلانشهر تبریز همچنین تصریح کرد: هیچ شخصی نمی‌تواند ما را در ارائه خدمت به مردم سست کند و همچنان برای افزایش رفاه مردم و ارائه خدمات به آنان تلاش می‌کنیم.
تقدیر شهردار تبریز
از مدیریت کارساز شهرداری منطقه۴
شهردار تبریز، با اهدای لوحی از تلاش و اهتمام ویژه مهندس امجدی، شهردار منطقه۴ تبریز تقدیر کرد.
به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه چهار کلانشهر تبریز، دکتر ایرج شهین‌ باهر در پایان این مراسم با اشاره به همت و تلاش شبانه‌ روزی شهرداری منطقه۴ در اجرای برنامه‌ های توسعه‌ محور، از امجدی، شهردار منطقه۴ تبریز قدردانی کرد.
در لوح اهدایی، همت و تلاش و همچنین تقویت همدلی و همکاری عوامل اجرایی و روحیه خدمتگزاری در مجموعه مورد تقدیر قرار گرفته‌ است.
گفتنی است شهرداری منطقه۴، در دو سال گذشته، با اجرای پروژه‌ های موثر عمرانی و خدماتی، نقش کارساز در رفع نیازهای منطقه و تسهیل برنامه‌ های خدماتی در محدوده غربی شهر داشته‌ است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز